Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціює збільшення фінансування Державного фонду підтримки фермерських господарств, що спеціалізується на безвідсотковому кредитуванні виробників. Про це повідомив директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Олег Хоменко під час веб-конференції в ІА AgroNews.

Він зазначив, що у цьому році на фінансування програми було передбачено 25,6 млн грн, розподіл яких серед областей майже завершений. «Вперше за останні роки завдяки подоланню бюрократії виробники отримали ці кошти не в грудні, а в червні. Залишилось буквально 2 області, де розподіл коштів триває та буде завершений у найближчий час. Зі свого боку міністерство пильно стежить над тим, щоби державні кошти доходили до аграріїв у повному обсязі», — сказав Олег Хоменко.

Наразі Мінагрополітики готує пропозиції до Міністерства фінансів України передбачити додаткові 20 млн грн на продовження відповідної програми: «Ми розуміємо, що кошти невеликі, але враховуючи те, що їхніми головними отримувачами є дрібні господарства, навіть така допомога суттєва», - наголосив Олег Хоменко.

Крім того, з метою удосконалення державної підтримки дрібних та середніх виробників розроблено нову редакцію відповідного законопроекту, який відкриває галузь для зовнішнього позабюджетного фінансування. Стимулом для підприємницької діяльності на селі також стане законодавче запровадження кооперативного руху та сімейних ферм. Останній вже підготовлено до прийняття у другому читанні. «Це як раз ті форми господарювання, що здатні забезпечити робочі місця та надходження коштів до бюджету. Адже фермерам відриваються нові можливості щодо підвищення якості продукції, виходу на організовані ринки, залучення інвестицій, створення сучасних підприємств на базі кооперативів. У найближчі тижні ми розпочинаємо низку навчальних семінарів на місцях, під час яких аграрії зможуть дізнатися всю необхідну інформацію», — підкреслив директор Департаменту.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: minagro.gov.ua