2016.02.24 002

 Сьогодні однією з найважливіших складових розвитку економіки в Україні є сільське господарство. На даний момент ця галузь — єдина, яка має показники приросту, вона генерує майже третину національного експорту. Тому ОЕСР особливо акцентує увагу на допомогу Україні саме в питаннях вдосконалення політики сприяння розвитку агробізнесу. Зараз Міністерством аграрної політики та продовольства засновано робочі групи, які разом з ОЕСР розробляють декілька інноваційних проектів.

“Реалізація спільних із ОЕСР проектів з підтримки малого та середнього підприємництва та кредитного гарантування є важливим для розвитку агросектору України. Частка кредитування малих та середніх господарств в Україні в загальній кількості кредитів становить тільки 7%. Головне завдання на сьогодні — зробити все можливе, щоб малі та середні сільськогосподарські виробники могли якомога простіше дістати кошти для започаткування та розвитку власного бізнесу. Спільно з ОЕСР ми вже визначили цілі, критерії відбору та можливості реалізації програми в Україні», - зазначила Владислава Рутицька.

Під час засідання мова йшла про формування процедур управління ризиками, розробку та реалізацію схем фінансування схеми гарантування кредиту, аналіз варіантів управління та організацію структури схеми гарантування кредиту.

«З метою спрощення доступу до кредитів для малих та середніх господарств у сільськогосподарському секторі має бути створена схема кредитних ліній. Головним завданням є зменшення ризиків. Це буде стимулювати банківське кредитування через механізм розподілу ризиків, що має забезпечити гарантію для банків-учасників. Ми опрацьовуємо питання реалізації такого кредитування в аграрному бізнесі в Україні. Подібні схеми спрацювали в країнах-членах ОЕСР, і зараз ми адаптуємо такий інструмент розподілення ризиків для вітчизняних банків. Ми розпочали активну підготовку спільної зустрічі для представників аграрної та банківської сфери, де буде презентована ця програма», - додала заступник Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua