2016.02.04 630 360 1454409477 4194

«Я б хотів відзначити необхідність співпраці з нашими європейськими партнерами і те, що Литва зацікавилася, і нами підписаний попередній меморандум про об'єднання цього "Шовкового шляху" потягом "Вікінг", (це — ред.) означає, що в рамках нашої співпраці з потягом "Вікінг", в рамках співпраці з ЄС щодо угоди про зону вільної торгівлі, до "Шовковому шляху" будуть приєднані не тільки Україна, Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але і країни ЄС», — сказав Яценюк на нараді в державній адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця».

Він додав, що це дозволить поставляти товари з Клайпеди в Китай в обхід РФ.

У свою чергу глава Мінінфраструктури додав, що до кінця лютого будуть відпрацьовані всі юридичні формальності між країнами-учасниками транзитного шляху і потяг запрацює в нормальному робочому режимі.

Нагадаємо, раніше Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про конкурентоспроможні пільгові тарифи на вантажоперевезення щодо Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту — по так званому «Шовковому шляху» в обхід Росії. Експериментальний рейс, контейнерний потяг з 20 вагонів, відправився раніше з Іллічівського порту за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай (через Каспійське і Чорне моря) — новим напрямком «Шовкового шляху». Він включає поромні переправи Чорного і Каспійського морів (Іллічівськ - Батумі і Алят - Актау-Порт).

Джерело: http://agravery.com