Кооператорами не народжуються. Члени новоствореного кооперативу "Оберіг-Агро" з Миколаївської області, які є учасниками бойових дій на Донбасі, це розуміють і зараз активно осягають ази кооперації.

Нагадаємо, навесні 2020 року кооператив «ОБЕРІГ-Агро» виграв грант Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC), Канада. Грантовий проект також підтримує Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA). Грошові кошти спрямовані на будівництво теплиці та лінії для брикетування.

Кооператив – це, насамперед, об’єднання для ведення ефективного бізнесу. Щоб стати успішним кооператором, одного бажання замало. Економічне зростання залежить від доданої вартості, яку треба проектувати, планувати, прораховувати. Цим і займаються захисники України, а допомагають їм тренери Кооперативної Академії (м. Дніпро), яку залучив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP для консультування та покрокового супроводу членів «ОБЕРІГ-Агро». Карантин вніс свої корективи в навчальний план – тренінги відбуваються в онлайн-режимі.

- Кооператив – це не зібрання для добрих справ, - каже Софія Буртак, менеджерка Кооперативної Академії. - Ми даємо розуміння кооперативної моделі, розглядаємо кооператив як інструмент для досягнення бізнес-цілей. Наша мета – максимально ефективно розпланувати кооперативну ініціативу, яку члени кооперативу будуть вкладати з точки зору праці, продажів, спільних закупівель.

«ОБЕРІГ-Агро» за допомогою тренерів отримає інструменти, якими можна користуватися у довготерміновій перспективі. Попереду внутрішній та зовнішній стратегічний аналіз переваг та можливостей кооперативу, розробка правил внутрішньої господарської діяльності, налагодження бухгалтерського обліку та документообігу, підготовка документів планування та оцінки: скоркарти, бюджету, бізнес-плану або техніко-економічного обґрунтування. Ці інструменти допоможуть членам кооперативу приймати ефективні рішення.

- Ми починаємо з нуля. Ніколи не працювали у кооперативах. Маємо обмеженні знання щодо кооперативного руху, бо прикладів поряд майже нема, - каже Володимир Федоренко, голова кооперативу «ОБЕРІГ-Агро». – Нам потрібні глибокі знання та розуміння. Тому люди чекають на кожну зустріч з тренерами, всю інформацію приймають як керівництво до дії.

Навчання одразу інтегрується в роботу. Так, після тренінгу з бухгалтерського обліку члени кооперативу працюють над обліковою політикою.

Члени «ОБЕРІГ-Агро» зможуть відвідати успішні діючі кооперативи України та познайомитися з їх роботою.

Захисники України та члени родин загиблих воїнів з Доманівської та Мостівської ОТГ Миколаївської області об’єднались у кооператив, щоб заробляти на життя та мати можливість підтримувати родичів загиблих у війні на Донбасі. У створенні об’єднання їм допомогли консультанти Фонду «ЛАСКА», який у Миколаївській області є партнером Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).