Команда кооперативу учасників бойових дій «Оберіг-Агро» з Доманівки Миколаївської області отримала перший врожай з теплиць, що встановили минулого року за канадські грантові кошти. Це – смачний редис сорту Viena (насіння від компанії "Enza Zaden"), який виростили без застосування добрив та засобів захисту рослин.

Як зазначив голова кооперативу Володимир Федоренко, «тут лише сонце, вода та натхненна праця».

[widgetkit id=572]

Оголошення про продаж дали у соціальних мережах. Від покупців немає відбою, вони попередньо записуються на вітамінні овочі, бо у Доманівці ніхто не вирощує такий ранній редис.

- Навіть дзвонили з Черкаської області, хотіли купити гуртом, але в нас ще немає таких обсягів, - каже Володимир Федоренко.

Спочатку члени кооперативу збирались у теплицях саджати ранні огірки та томати, але агроном Зіновія Єлінська, яка консультувала членів «Оберіг-Агро» в рамках грантового проекту «АГРО-РеАдапт», порекомендувала почати з редису та картоплі.

На загальних зборах усі члени та членкині кооперативу підтримали цю пропозицію. У теплиці встановили дуги, які вкрили агроволокном, зробили теплі гряди. І хоча овочі висадили на початку лютого, редис витримав усі температурні коливання та дав 100-відсоткову схожість! Тому що прислухались до кожної поради агронома.

- На цій землі давно нічого не вирощували, і в грунті був солідний запас поживних речовин, тому навіть не вносили добрива. По суті вийшов органічний редис, - каже Зіновія Єлінська.

Зараз у теплицях підростає молода картопля, а на літній сезон планують висадити огірки та томати. Насіння для відкритого та закритого грунту членам кооперативу безкоштовно надали Enza Zanen Ukraine та Hazera.

Нагадаємо, 4 теплиці загальною площею 1200 кв. м кооперативу учасників бойових дій допомогли встановити канадські донорські організації. У березні 2020 року «ОБЕРІГ-Агро» отримав кошти від Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC) Канада, грантовий проект також підтримали Міністерство міжнародних справ Канади та Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA), Канада. Весь цей час члени кооперативу вивчали господарські відносини, бухгалтерський облік, опановували тонкощі ведення бізнесу, маркетинг, агрономію.