DSC09066 web

Ініціатором конкурсу виступив директор ІКЦ «АГРО-ТАВРІЯ» Подшивалов Геннадій Валерійович. Організатори заходу: декан факультету АТЕ Іванова Ірина Євгеніївна та викладачі кафедри рослинництво: Бондаренко Павло Геннадійович, Скуратов Валентин Петрович і Тодорова Людмила Володимирівна. До складу конкурсної комісії також було включено агронома-плодовода Аметку Сейрана Сеяровича.

У змаганні взяли участь 52 студенти третього курсу. Конкурс проводився у два етапи. Завданням першого (відбіркового) туру було виявити кращих студентів, що здатні якісно виконувати операції обрізування дерев. У результаті ретельного відбору до другого туру було обрано 14 осіб: Булгаков Іван, Генералов Іван, Лазаренко Дмитро; Надточієв Дмитро, Носаченко Олексій, Рябоконь Андрій, Шевченко Максим; Ситенький Максим, Сухоруков Юрій, Скачков Іван, Бурикін Дмитро; Новосад Максим, Данків Максим та Кобзєв Олександр. Крім того, для фіналу конкурсу членами журі були обрані дерева приблизно однакового розміру, які конкурсанти повинні були обрізувати.

Другий тур відбувся 1 березня 2016 року. За командою «Старт» кожний фіналіст приступив до обрізки дерева, що випало йому під час жеребкування. Обов’язковими умовами перемоги у конкурсі були: 1 – швидкість виконання роботи; 2 – правильність формування крони; 3 – чистота проведення зрізу, відсутність пошкодження тканин.

За результатами змагання І місце посів Носаченко Олексій (студент групи 32 Аг), ІІ – Шевченко Максим (32 Аг), а ІІІ місце поділили Надточієв Дмитро (32 Аг) та Сухоруков Юрій (11 САг).

Нагородження переможців відбулося 9 березня 2016 року на кураторській годині. Подарунки у вигляді секаторів, пилок та ножів для щеплення були надані Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

nagorodzhennya web

Учасники змагання висловили подяку директору ІКЦ «АГРО-ТАВРІЯ» Подшивалову Г. В. та організаторам конкурсу за цікавий і корисний захід, в якому студенти мали можливість проявити свої теоретичні знання та практичні надбання, як фахівці аграрного напряму.

Отже, проведення конкурсу вирішило відразу декілька завдань. По-перше, до початку весняної вегетації вчасно та якісно підготовлені плодові насадження ТДАТУ. По-друге, заняття з дисциплини «Підготовка майстрів-обрізчиків» прошли цікаво та продуктивно. По-третє, студенти отримали моральне та матеріальне заохочення.

Викладачі та студенти факультету АТЕ висловили сподівання на те, що проведення такого конкурсу стане приємною традицією в ТДАТУ.