24 листопада 2018 року у м. Кам’янка-Дніпровська відбулася конференція «Що чекає тепличний бізнес Кам’янсько-Дніпровського району у наступному році». Захід було організовано Інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

[widgetkit id=453]

Виробники отримали можливість поспілкуватися з представниками оптових ринків «Початок», «Нежданий» (Великі Копані) та «Шувар». Кожен з представників ринку розповів про умови торгівлі на ринках.  

Також до виступу були запрошені представники торгівельних мереж, а саме ТОВ «ОМЕГА» (ВАРУС) та ТОВ «Фудком «Велика Кишеня». Ігор Безлепкін, заступник директора департаменту ФРЕШ (овочі та фрукти) ТОВ «ОМЕГА» (ВАРУС), розповів про програму залучення прямих виробників до постачання мережі овочами закритого ґрунту у сезоні 2019. Віталій Поляков, менеджер із закупок ТОВ «Фудком «Велика Кишеня», у своєму виступі наголосив на переваги та недоліки, які вони мають у асортименті овочів закритого ґрунту в торгівельних мережах.

Директор ЗОГО ЗІКЦ «Агро-Таврія» Геннадій Подшивалов розповів про легалізацію агробізнесу, про проблеми та перспективи, форму 3-ДФ, а також можливості Держаної підтримки для малого аграрного бізнесу.

Сергій Потапов, фахівець зі створення ланцюжків постачання у плодоовочевому бізнесі, поділився із присутніми досвідом створення сталих у часі ланцюжків постачання овочів закритого ґрунту на прикладі Туреччини та Ізраїлю. Розповів про систему фінансування та виконання контрактних зобов’язань.

До заходу було залучено Проект USAID "Кредитування с/г виробників КЕП", а також World Bank Ukraine та Проект «Аграрні розписки в Україні», що впроваджуються Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Учасники конференції отримали інформацію щодо доступу до фінансування.

Наприкінці конференції товаровиробники активно обговорювали перспективи власного розвитку.