Компанії по виробництву картопляних чіпсів – ТМ «Люкс», «Lay’s» та «Chipster» – шукають фермерів, які зможуть вирощувати картоплю саме на чіпси. Про це йшла мова під час День поля «Картопляний блокчейн» на базі ФГ «Аделаїда» в селі Чулаківка Херсонської області.

Це дуже цікава пропозиція особливо цього сезону, бо ціна на картоплю дуже низька, від 2, 50 грн з поля. Ціна на ринку не відповідає очікуванням та витратам. Аби хоч трохи додати стабільності, треба диверсифікувати канали збуту продукції, – каже Олена Синюк, керівник ГО «Земля Таврії», що є партнером Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP у Херсонській області.

Учасники груп виробників «Південні овочі» (смт. Нова Маячка) та «Овочевий дім» (с. Чулаківка) спеціалізуються на картоплі та мають спільні проблеми з реалізацією продукції. Участь у В2В перемовинах на «Картопляному блокчейні»  показала нові можливості для виробників картоплі. По-перше, це – поставки на заводи з виробництва картопляного  крохмалю,  а по-друге, на заводи з виробництва чіпсів.

Так, щоб співпрацювати з ТМ «Chipster», потрібно мати площу від 10 га з поливом, офіційну реєстрацію з НДС. Компанія забезпечує фермерів якісним посівним матеріалом (розрахунок з врожаю), надає технологічну карту та супроводження агронома. Компанія пропонує підписання контракту з визначеною ціною в листопаді, а викуп продукції з липня.

Лідери груп виробників Херсонщини вже обговорюють умови та приймають рішення.