Аналіз ґрунту - це перший крок до розуміння, який запас поживних елементів є в орному шарі землі на початку нового сезону. Однак, більшість малих та середніх фермерів не роблять регулярні щорічні обстеження, а деякі взагалі ніколи не відправляли свій ґрунт на агроаналіз. Головна причина - це неочевидність вигоди, яку отримають фермери, замовивши агроаналіз ґрунту.  Тож ми у UHBDP вирішили допомогти нашим клієнтам та взяти на себе цей ризик. Докладніше про конкурс дивіться на сторінці Open Soil Challenge.

Перш за все, для проведення агроаналізу ґрунту ми обрали акредитовану українську лабораторію Farmer.ua, що надала якісні результати по п’яти показникам: 

  1. легкогідролізований азот;
  2. фосфор;
  3. калій;
  4. pH ґрунту;
  5. % органічної речовини. 

У конкурсі взяли участь 40 аграріїв (50% чоловіків, 50% жінок) з Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької області, що вирощують (або планують вирощувати) плодоовочеву продукцію. Найбільш популярними виявились традиційні ягідні культури, коренеплоди та овочі. Також слід відзначити, що аграрії планують вирощувати також і нішеві культури, наприклад: павловнію, валеріану, ехінацею та люфу:

Заплановані культури на 2022 рік

Всі ці культури мають різну потребу в поживних речовинах, що мають знаходитися в ґрунті. Цей об’єм можна уявити як суму того, що вже є у ґрунті (фактичний запас) з тим, що потрібно буде довнести у вигляді добрив. Зроблений аналіз ґрунту демонструє фактичні запаси елементів, що знаходяться в ґрунті на кінець сезону 2021 року. Порівнявши результати ми з’ясували, що більшість проб ґрунту має низький рівень азоту, підвищений рівень фосфору та високий рівень калію:

Сукупні результати 40-ка аналізів ґрунту, мг/кг

Але чи достатньо цих даних для планування майбутнього врожаю? Адже ґрунт - це не просто сховище поживних елементів, а живий організм, що змінює свої властивості залежно від пори року та кліматичних факторів. Поживні речовини, що в ньому знаходяться, можуть перебувати як в доступній, так і в недоступній для рослин формі. На це впливає багато агрокліматичних факторів, зокрема: температура ґрунту, наявність вологи, активність мобілізуючих організмів, pH, присутність елементів-антагоністів (блокаторів), ступінь аерації ґрунтового шару тощо. Через це, просто дізнатися рівень вмісту певного елемента в ґрунті - замало. Необхідно зрозуміти, яку кількість елементів живлення зможе спожити рослина для утворення врожаю. 

Саме тому, наступний крок після аналізу - його інтерпретація з метою розрахунку потрібного об’єму добрив під запланований врожай. Насьогодні, ми маємо 4 звернення від наших учасників з проханням інтерпретувати аналіз (це теж безкоштовно). Тож, якщо ви один з конкурсантів -  не гайте часу та пишіть нам у Viber або на пошту. Для всіх інших аграріїв, що також мають труднощі з інтерпретацією агроаналізу, ми проведемо відкритий вебінар, в якому на прикладах розглянемо поетапний алгоритм розрахунку добрив. Слідкуйте за нашими новинами у соціальних мережах та на головному сайті у розділі календар подій.