Бджільництво давно захоплювало Оксану Маринченко, тому у вільний від вчительства час вона проводила на пасіці. А коли в рідному селі Біла Криниця (Миколаївська область) закрили школу, улюблене заняття почала трансформувати в бізнес. І сьогодні бджільництво – основний вид діяльності Оксани Маринченко, її пасіка складається з 90 вуликів. А грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP відкрив нові горизонти для розвитку медової справи. Мінітрактор, причеп-платформа для пасіки «ПР-3П», воскотопка електрична парова на 25 рамок, візок, грунтофреза SOLIS – все це полегшить жіночий бізнес. 

СФГ «Оксанина пасіка» займається продажем меду, бджоломаток, бджолопакетів, але головною своєю справою Оксана вважає селекцію породи бджіл «Українська степова».

– Українська степова – унікальна порода бджіл (втім, кожна порода бджіл по-своєму унікальна), яка характеризується високою життєздатністю та гігієною. Вона ідеальна для наших умов. Але через ввезення інших порід була практично втрачено. Наразі ведеться робота з відновлення цієї породи, – каже Оксана Маринченко. – Той матеріал української степової, що є, не завжди відповідає вимогам. Найчастіше програє завізним породам зокрема з миролюбності, іноді ройливості та медопродуктивності. Для мене важливо те, що це, перш за все, наша бджола, пристосована до наших умов, яка варта уваги, має великий потенціал, але з нею потрібно працювати, щоб вона була не гірша (я думаю, що може стати навіть кращою) завізних розрекламованих порід, над якими велася тривала робота.

У найближчих планах СФГ «Оксанина пасіка» перетворення стаціонарної пасіки на пересувну, кочівля сприятиме зміцненню якості бджоломаток породи Українська степова, збільшенню кількості сортів та обсягів меду. Крім того, Оксана має намір вирощувати рослини-медоноси на власній ділянці, щоб нарощувати кількість бджолосімей, і мед для годування бджіл в зимовий період буде отриманий з власної ділянки, а не з основного врожаю меду.

Придбання трактора, фрези та причепу дозволить уникнути витрат на оренду техніки для перевезення пасіки та під час польових робіт на власній ділянці, а також надасть можливість посіву медоносів на власній ділянці для нарощування бджолосімей.

Використання власної воскотопки вже цього сезону дозволило отримати економію за рахунок повторного використання воску та відповідно під час закупівлі вощини (частина вощини виготовлена з використаного воску, частина вощини отримана в обмін на стоплений віск).