2016.01.26 unian zaliznycia torgivlia novyj shovkovyj shliah 684252

«Що стосується пропозиції української сторони та низки інших країн про прокладення нового транспортного маршруту, Китай також його підтримує», — зауважила представника МЗС КНР.

При цьому Хуа Чуньін відзначила важливість для розвитку Економічного пояса Шовкового шляху вже існуючих вантажних залізничних маршрутів з Китаю до Європи «на базі Транссибірської магістралі і нового євроазіатського трансконтинентального мосту».

Після того, як Росія з 1 січня 2016 року повністю перекрила транзит українських товарів до країн Азії, 15 січня з Іллічівська відправився перший експериментальний контейнерний потяг за маршрутом Україна — Грузія — Азербайджан — Казахстан — Китай. Цей маршрут буде більш економічно вигідним, ніж відправка товарів через Росію, крім того він буде більш швидким, якби товар відправлявся в порти Китаю морським шляхом.

22 січня президент України та Азербайджану Петро Порошенко та Ільхам Алієв на зустрічі в Давосі домовилися продовжувати співробітництво в рамках розвитку транзитного сполучення за маршрутом Україна — Грузія — Азербайджан — Казахстан — Китай.

Джерело: http://agravery.com