2016.02.05 img76

Вона повідомила, що позитивним фактором розвитку галузі є переорієнтація провідних підприємств та фермерських господарств на виробництво вин КНП та органічного винограду і виноробної продукції. «Водночас стримують розвиток галузі зарегульованість системи отримання ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв, припинення фінансової державної підтримки галузі, і як наслідок - нерівні умови конкуренції з іноземними виробниками аналогічної продукції. Важливим фактором є відсутність законодавчих умов для розвитку малих та середніх господарств, створення кооперативів, виробництва медових та плодово-ягідних вин», - відзначила Ковальова.

Заступник Міністра наголосила, що з метою дерегуляції Мінагрополітики ініціює внесення змін до Закону «Про виноград і виноградне вино». «Зокрема, суб'єкт господарювання зможе самостійно затверджувати технологічні інструкції, нові марки виноробної продукції, гарантійні терміни. За участі фахівців Мінагрополітики розроблено законопроект “Про внесення змін до Закону “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Після його прийняття суб’єкт господарювання із ліцензією на виробництво відповідних алкогольних напоїв матиме право на оптову торгівлю без отримання ліцензії», - зазначила заступник Міністра.

Підсумовуючи нараду, Олена Ковальова зауважила, що Мінагрополітики спільно з профільними науковими організаціями та галузевими громадськими організаціями планує внести зміни до низки законодавчих актів, що регулюють ринок вина: «Будемо проводити презентаційні міжнародні заходи щодо диверсифікації ринків збуту у США, азійських країнах, зокрема Китаї».


Довідка:

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua