Засновники відомої в Україні та за її межами часниковою компанії «АГРО-ПАТРІОТ» - Ян Мішкевич і Наталя Сударкіна - не тільки побудували успішний часниковий бізнес і експортують свою продукцію за кордон, а й діляться досвідом з часниководами, що тільки починають працювати, і безкоштовно передають їм перевірену часом технологію вирощування часнику. Більш того - продають якісний посівний матеріал потенційним виробникам рослини і навіть гарантовано викуповують вирощену продукцію.

Ян Мішкевич і Наталя Сударкіна - успішні учасники Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується і співфінансується Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA). У 2015 році компанія отримала зустрічний грант від UHBDP, кошти були витрачені на придбання вузькоспеціалізованого часникового обладнання, за допомогою якого змогли наростити обсяги, а потім вийти на нові ринки збуту.

Сьогодні Ян Мішкевич і Наталя Сударкіна організували «Школу часниководів», проводять Дні поля, вони відкриті й не приховують секрети свого успіху. 5 травня 2017 року на території господарства «АГРО-ПАТРІОТ» для учасників UHBDP з Одеської, Миколаївської, Херсонської та інших областей Ян Мішкевич провів День Поля «В гостях у АГРО-ПАТРІОТУ». Ян Мішкевич каже, що найголовніше надбання компанії - це знання, як вирощувати часник, який за своїми органолептичними властивостями не поступається іспанському. Якість продукту визначає його долю та ціну, тому критерію якості на підприємстві приділяють особливу увагу.

Ян Мішкевич розклав по поличках усі етапи вирощування часнику (аналіз ґрунту, вибір якісного посівного матеріалу і схеми посадки, внесення мінеральних добрив, строки, способи і нюанси посадки часнику, використання добрив і хімічний захист), позначив ризики під час вирощування часнику та методи їх мінімізації, приділив увагу тонкощам збирання врожаю та його зберігання.

Ян і Наталя пропонують фермерам з різних куточків України партнерську програму, згідно з якою будь-який виробник сільськогосподарської продукції купує у господарства посівний матеріал, чітко дотримується технології вирощування білозубої рослини. «АГРО-ПАТРІОТ» гарантує супровід і допомогу у вирощуванні, а головне - придбає отриманий врожай у повному обсязі. Гарантований збут продукції - це той козир, який залучає нових партнерів. І цього разу гості компанії не помітили, як пролетіли 8 годин спілкування з Яном Мішкевич, і, незважаючи на довгу дорогу додому, продовжували ставити запитання з технології вирощування та умов договору про партнерство з «АГРО-ПАТРІОТОМ».

Компанія є великим виробником продукції, але при цьому не тільки сама розвивається, але й дає шанс на розвиток іншим, більш дрібним виробникам.

Часник - це складна культура, але можлива для вирощування в Україні. А співвідношення ціни та якості українського часнику робить його конкурентоспроможним і затребуваним на зовнішніх ринках збуту. Вагома складова в ціні часнику - ручна праця, вартість якої в Україні значно нижча, ніж у країнах Європи або в США. Якість часнику може забезпечити саме ручна праця, тому партнерська програма допомагає вирощувати часник експортного класу.

«Обладнання, придбане за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, також важливе і потрібне для вирощування елітного часнику. Механізація процесу не тільки знижує собівартість часнику, але і забезпечує його якість. Людина не здатна підготувати насіння та висадити його так швидко і правильно, як це робить техніка. Збиральний комбайн гарантує оперативний збір врожаю в потрібний термін. Калібрувальна лінія допомагає швидко розподілити часник по сортах. Все це обладнання - незамінний помічник для середнього фермера, завдяки йому і всі наші партнери можуть нарощувати обсяги виробництва часнику. А за цим - постійність, контракти, стабільні доходи», - говорить Ян Мишкевич.

Зараз компанія «АГРО-ПАТРІОТ» почала будівництво великого комплексу для зберігання й переробки часнику. Передбачається, завод матиме кілька ліній з виробництва консервованого, сушеного, піллінгового часнику, часникових слайсів і багато чого іншого. «АГРО-ПАТРІОТ» демонструє надійне партнерство, впроваджуючи нові програми, наприклад, «Насіння в кредит», спільні проекти з вирощування часнику, надаючи спеціалізовану часникову техніку в оренду.