[widgetkit id=263]

18-го вересня фахівці з Ізраїлю провели консультування в селі Воскресенське на території господарства Юрія Давидовича, який вирощує одні з найкращих сортів винограду в Миколаївській області. Після проведення аналізу води та ґрунту безпосередньо на ділянці, господарю та його колегам-виноградарям було надано рекомендації з технології вирощування винограду, а саме поради щодо застосування крапельного зрошення та балансу живлення рослин.

В семінарі, який проходив 19-20 вересня в м. Миколаєві, взяли участь близько 60-ти фермерів, агрономів, спеціалістів з вирощування плодоовочевої продукції Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Йшлося про технології зрошення та живлення рослин.

Відповідь сучасного зрошення на три основних питання - кількість води, частота та спосіб подачі води дає можливість оптимізації зрошення для отримання максимального урожаю. Учасники ознайомились з формулою водного режиму, яка рахується в залежності від характеристик ґрунту, його здатності утримувати вологу, глибини залягання, способу поливу, виду та фази росту рослин, відстані, тиску та швидкості подання води. Такий ефект в порівнянні з усіма технологіями може забезпечити саме крапельне зрошення. Фахівці детально розглянули переваги крапельного зрошення та акцентували увагу учасників на боротьбу з засміченням крапельного поливу. Цікавою виявилася презентація пристрою Вентурі та інших ефективних пристроїв зрошення. Були розглянуті переваги та недоліки кожного типу пристроїв та аспекти фертигації.

Ще один ефект застосування крапельного зрошення – економія води, як цінного природного ресурсу, а значить, сприяння вирішенню оптимізації користування водою у світі.

{videobox}SuH14lh3s44|Успішне ведення аграрного бізнесу за ізраїльськими технологіями 2016.09.28|,
toHCA5afyEA|Ізраїльські спеціалісти ділилися досвідом з фермерами Миколаївщини 2016.09.21|{/videobox}

В темі моніторингу живлення рослин були наочно розглянуті наслідки дефіциту та надлишку макро- і мікро- елементів на прикладі закону «Мінімум Лібіху». Для кожної ділянки розробляють індивідуальні рекомендації з відсоткового складу добрив в живленні рослин відносно засоленості ґрунту, форми з’єднання, кислотності, якості та температури води, взаємодії різних елементів, тощо. Корисною для учасників була демонстрація розрахунків формули оптимального співвідношення елементів живлення рослин, формули норми води для поливу в залежності від безлічі факторів. Фахівці разом з учасниками провели обчислення різних варіантів співвідношення.

Остання сесія була присвячена демонстрації методів заміру складу елементів в зразках ґрунту. Велику зацікавленість учасників викликали коментарі результатів та пояснення фахівців. Учасники продовжили спілкування з фахівцями в форматі «питання-відповідь» і досить довго не відпускали спеціалістів.

Під час вручення сертифікатів учасники висловили щиру подяку Ізраїльським фахівцям за надання практичної інформації, яка дозволить переглянути питання щодо систем зрошення та оптимізації норм добрива і води з метою вдосконалення технології вирощування плодоовочевої продукції. Зі свого боку ізраїльські колеги подякували учасникам за активну роботу та висловили надію практичного застосовування учасниками отриманої на семінарі інформації.

21 вересня було заплановано продовження семінару на ділянках двох господарств для практичної демонстрації ефективного користування крапельним зрошенням та оптимального використання добрив, але намірам завадили погодні умови. Тому гості з Ізраїлю відвідали Миколаївську компанію Синта, яка виробляє натуральні органо-мінеральні суміші – рекультивати «Greenodin» та передала в Ізраїль зразки для досліджень. Фахівці ознайомились з властивостями і перевагами продукції та запланували спробувати в Ізраїлі саме цю суміш, яка підходить для посушливого клімату.

Захід за темою зрошення та живлення рослин був для учасників корисним, тому що вони не тільки отримали необхідну для підвищення професійного рівня інформацію, але й важливі практичні поради та рекомендації фахівців, які мають найкращій світовий досвід.