Вітчизняні агровиробники, що вирощують культури на півдні України, одними з перших стикаються з проблемами шкідників, які потрапляють до нашої країни. Шляхи міграції шкідників можуть бути різні, але найпоширенішими з них є міжнародні транспортні перевезення харчових продуктів та насіння. Навіть суворий санітарний контроль іноді не забезпечує повноцінного захисту, і шкідники потрапляють у сприятливе середовище - української екосистеми.

Часом буває дуже складно обрати ефективний ЗЗР за доступною ціною та ще й з мінімальним токсичним впливом на здоров’я людини та довкілля. У цій статті ми проаналізували три перспективних IT сервіси, які підходять як для онлайн використання на смартфоні чи комп'ютері, так і офлайн, без доступу до інтернету.

AgroBase - мобільний додаток на смартфон, що аналізує дані за трьома шкодочинними факторами: бур’янами, хворобами та комахами, а також за препаратами, які дозволяють з ними боротися. Бази даних можна завантажити та користуватися офлайн версією навіть там, де немає інтернету. Крім цього є база найпоширеніших культур, що включає: фрукти, трави, зелень, овочі, зернові та бобові. У додатку немає інформації про умови вирощування цих культур чи фенофази їх розвитку, а є пряме посилання на препарати за їх призначенням. Тож, якщо ви точно знаєте конкретну назву шкідника, бур’яна чи хворобу, у випадаючому списку до нього можна обрати й культуру, на яку впливає цей шкодочинний фактор.

У додатку можна шукати препарати не тільки за назвою, а й за діючою речовиною, що написана латиницею. Цей додаток є зручним помічником для агрономів та фермерів. Однак зауважимо, що інколи у ньому трапляються агрохімікати, у яких закінчився термін реєстрації, який можна перевірити самостійно в Реєстрі пестицидів та агрохімікатів, що публікується на порталі Міністерства енергетики та захисту довкілля.

Greenval - це вітчизняна онлайн платформа, що об'єднує дані про шкідників, хвороби та бур’яни, плодоовочеві культури, препарати, які є дозволеними до використання та для роздрібного продажу населенню, а також корисні матеріали, що зібрані у єдину базу знань. Всі дані на сайті пов'язані між собою, тому користувач можете ввести запит по культурі у єдине вікно пошуку та отримати посилання на всі бази знань, де ця культура згадується (препарати, хвороби, шкідники тощо). Крім цього, можна скористатися покроковою системою пошуку “від проблеми до рішення”, що складається з інтуїтивно зрозумілих фільтрів. База постійно оновлюється найбільш актуальною інформацією про шкодочинні фактори та плодоовочеві культури. У сервісі існують карта фенологічного розвитку найпоширеніших шкідників, тому ви точно знатимете, коли застосувати той чи інший препарат. Про кожну рослину можна потурбуватися в залежності від потреби: погодувати, захистити, виростити чи полікувати. А зручний агрегатор продуктів дозволяє вибрати найменш токсичний препарат за адекватною ціною. Greenval зручно використовувати зі смартфона чи комп’ютера усюди, де є доступ до мережі інтернет. Без доступу до мережі платформа не працює.

OrganicHelper - додаток для смартфонів, розроблений спеціально для фермерів, агрономів, господарств, холдингів, які займаються органічним виробництвом.

За допомогою цієї програми користувач отримує прямий контакт з представниками компаній, які надають послуги з супроводу органічного землеробства, з виробниками та постачальниками добрив чи ЗЗР. Додаток має повний доступ до зареєстрованих органічних препаратів та речовин, дозволяє шукати партнерів для співпраці. OrganicHelper робить простим пошук і підбір добрив під персональні потреби, має широку базу шкодочинних факторів та органічних методів боротьби із ними. У додатку є повний доступ до зареєстрованих органічних препаратів і речовин, які пов’язані з найпоширенішими плодоовочевими та зерновими культурами. Крім цього, додаток має безліч корисних контактів, лабораторій, навчальних установ та дорадницьких служб з органічного виробництва та дозволяє зареєструватися у системі для ведення спілкування з однодумцями. Працює на смартфонах офлайн.

Розкажіть нам за якими критеріями ви обираєте добрива та ЗЗР та пройдіть коротке опитування на 10 питань від UHBDP, це займе до 5 хвилин вашого часу. Якщо ви вже використовуєте IT сервіси - напишіть нам у коментарях, і ми зробимо його аналіз. Дякуємо, що ви з нами.