2015.10.16 irrigation equipment on farm field elena elisseeva

«Інвестори звертають увагу на наявність у компаній власних потужностей (приміром елеваторів чи зерносховищ), тваринних комплексів, парку техніки, нерухомості та висококваліфікованого персоналу», — каже він.

Якщо розглядати інвесторів за показниками майбутніх капіталовкладень у наш АПК, то, ймовірно, на першому місці серед них стоять американські компанії. За словами міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, бізнесмени США висловили бажання інвестувати в наші агропідприємства до 1,5 мільярда доларів. Найбільше капіталовкладників цікавить портова логістика та насіннєвий бізнес.

Є і домовленість України із Всесвітнім банком про розроблення технічного проекту з реконструкції системи зрошення на півдні країни. Вони зношені на 82%. Для цього треба утворити відповідну структуру, яка займалася б усіма підготовчими документами. Треба також розробити закон, щоб згідно з ним можна було зібрати всі системи зрошення під одним «дахом», тобто під спільним управлінням. Тоді українські підприємства АПК отримають інвестицій на суму не менш як 2 мільярди доларів.

Джерело: http://ukurier.gov.ua