Цього року сезон кавунів характеризується пізнім стартом і вищими цінами на баштанні. Погодний фактор як ніколи перешкоджав українським фермерам у проведенні посівної кампанії. Причиною запізнення стала холодні весна та червень.

Низькі температури у травні стримували розвиток розсади ранніх кавунів у мінітеплицях та не дозволяли своєчасно посіяти богарний кавун. Це говорить про дуже високу ймовірність цінових перепадів протягом сезону і, відповідно, високі ризики для трейдерів.

"Непередбачуваність ціни – це головний виклик для трейдерів. Цього року цінових перепадів може бути більше, ніж будь-коли, адже пропозиція на ринок буде надходити нерівномірно. Пояснюється це дуже просто. Для повноцінного розвитку розсади потрібно, щоб ґрунт прогрівся до 16-18 °C, а на Херсонщині до середини травня температура дуже рідко сягала вище за позначку 5°C. Тому ті фермери, які ризикнули сіяти "богарні" кавуни у першій половині травня, сьогодні мають дуже нерівномірні сходи. У другій половині травня погода теж не тішила: не вистачало вологи. Господарства, які масово садили кавун після 15 травня, теж мають дуже різну картину зі сходами. В умовах такої непередбачуваності досить складно планувати торгівлю, особливо тим господарствам, які налаштовані будувати системний експорт", – розповідає Валерій Федоренко, керівник обслуговуючого кооперативу “Широке”, спеціаліст з розвитку плодоовочевого ланцюга UHBDP та ГО "Земля Таврії".

Але група “Херсонський кавун”, в яку входять вісім фермерів Херсонщини, яку сопроводжує ГО "Земля Таврії", готова до примхів природи. Фермер-лідер Шевкет Реізов почав готувати поля завчасно і щиро ділиться своїм досвідом з іншими учасниками групи виробників – Петром Гулим, Олексієм Тенеленником та веде Viber-групу “Херсонський кавун”, в яку входить 225 учасників.

Група виробників та компанія “Vital Tading” спеціально розробили новий посилений гофроконтейнер на 330 кг для транспортування і складського зберігання кавунів у два яруси в холодильній камері.