Цього року бджолярі зіткнулися віч-на-віч з низкою труднощів, причинами яких стали несприятливі погодні умови, що панували в регіоні з самого початку весни. Це й різкі коливання температур і катастрофічно мала кількість опадів. Через всі сезонні негаразди збір меду у 2020 р. виявився відносно невеликим у порівнянні з минулими сезонами.

[widgetkit id=552]

З одного боку, бджолярі групи хочуть по-максимуму отримати весь урожай, який з такими труднощами зібрали бджоли протягом сезону. З іншого боку, група усвідомлює свою відповідальність за маленьких трудівниць і розуміє, що вони повинні бути забезпечені достатнім запасом харчування для зимового сезону.

Вихід зі складної ситуації знайдений – бджолярі прийняли рішення приготувати в якості харчування на зиму для бджіл легкозасвоюваний живильний сироп на основі цукру з додаванням ферментів. Незважаючи на додаткові витрати на приготування сиропу, таке рішення дозволить забезпечити максимально можливий відбір меду і при цьому дасть впевненість в тому, що бджолині сім'ї перезимують успішно.

Основний обсяг зібраного меду група "Бджолярі Ширяєве" планує здати компанії "Мед-ОК" для подальшого експорту в Європу. Така бізнес-модель вже апробована бджолярами протягом декількох минулих сезонів і є оптимальною при сформованій ринковій кон'юнктурі.

Зібраний в Ширяєвському районі мед "поїде в Європу" в бочках, які група придбала за допомогою Програми знижок “eVoucher” від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).