Група виробників «Райська ягода» з с. Райське Херсонської області в рамках грантової програми Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP отримала у своє господарство мінітрактор.

«Райська ягода» була заснована ще у 2012 році родиною Гладарєвих, і по нинішній час займається вирощуванням суниці садової. Техніка, яку використовувала група, вже не відповідала необхідним потребам і гальмувала розвиток бізнесу. На даний час неможливо уявити собі успішне сільське господарство без необхідної техніки, завдяки якій всі процеси стають більш точними, виваженими та зручними. Так, мінітрактор значно покращує якість обробки ґрунтів, зменшує трудові затрати і вплив людського фактору на якість обробки ґрунту, посадки та збору врожаю.

Після отримання гранту цього літа другий врожай суниці садової «Райська ягода» збирає за допомогою нової техніки. Окрім трактора Dongfeng DF 244 DHX, група отримала необхідну техніку до нього, а саме – ґрунтофрезу ФН – 1,4 з карданним валом, дискову борону, оприскувач та плуг ТМ «BOMET». Ця техніка дає можливість обробляти поля та доглядати за рослинами вчасно, дотримуючись агротехнічних умов, скоротити використання ручної праці та покращити якість готової продукції.

Завдяки сучасній техніці обробка земельних ділянок значно пришвидшилась, група не залучала додаткову робочу силу та з меншими затратами витримала всі необхідні агротехнічні терміни.