Хто займається вирощуванням овочів, той знає, який це трудомісткий процес, скільки ручної праці потребує. Родина Михайла та Тетяни Шкуріни цього року мала більше часу на відпочинок та спілкування з дітьми, бо отримала грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). На грантові кошти сімейне фермерське господарство придбало міні-трактор LOVOL 354 Plus Cab, плуг-стрілу ПН-№-3-25, культиватор КРН-2,5, культиватор КУ-3-70 з підгортачами, картоплесаджалку для пророщеної картоплі.

СФГ Шкуріна 18 років займається вирощуванням овочів, а саме: томатів, огірків, зеленого горошку, цукрової кукурудзи, картоплі та зернових культур. Завжди багато часу витрачали на садіння картоплі. До отримання гранту (картоплесаджалки) процес садіння картоплі складався з декількох операцій: нарізання борозен, розкладання в борозни пророщеної картоплі, закривання борозен, утворення гребнів. Для посадки додатково потрібно було наймати 3 людини. Сам процес садіння 1 га картоплі займав 3 дні. З придбанням картоплесаджалки необхідність в найманих робітниках відпала. Сім’я самостійно може посадити картоплю на площі 1 га за один день. Значно покращилась  якість посадки.  

Отриманий міні-трактор агрегатується з картоплесаджалкою. А це, в свою чергу, також вивільняє час і додаткові кошти, які до отримання гранту витрачались на наймання і техніки, і робочих.  

Міні-трактор – незамінний помічник в невеликому сімейному фермерському господарстві. Всі роботи, які раніше виконувались мотоблоком, тепер виконуються за допомогою міні-трактора, а це значно полегшує сам процес, а також економить час. За допомогою отриманого культиватора господарство самостійно проводить міжрядні культивації.  

Плуг і культиватор КРН-2,5 вже цієї осені використовують під час підготовки ґрунту під врожай 2022 року, а саме для оранки, вирівнювання грунту. В подальшому в планах СФГ є надання послуг з оранки сусіднім господарствам.