Виробники фруктів та саджанців із с. Суворове Ізмаїльського р-ну Одеської області виграли грант на розвиток бізнесу з впровадженням еко-підходу у вирощуванні. Так, за фінансової підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP агровиробники Михайло Мінов та Світлана Матушевська отримали кошти на встановлення сонячної електростанції, що виключило ймовірність забруднення довкілля вихлопними газами. 

За допомогою грантового обладнання виробникам вдалося замінити дизельні водяні помпи, що подають воду до системи крапельного зрошення у плодовому саду, на електродвигуни, що використовують у роботі енергію сонячних панелей. Це призвело до збільшення врожайності свіжих фруктів на 50% та значно знизило собівартість продукції. Також з використанням сонячної електростанції виробники можуть розраховувати на збільшення валового обсягу готової продукції, що дозволить створювати великі партії для реалізації фруктів у великих торгових мережах та в майбутньому вийти на міжнародні ринки. 

СФГ «Гроно» планує залучити інших фермерів з сусідніх сіл для подальшого створення кооперативу з виробничою лінією з переробки, що надасть можливість разом формувати великі партії фруктів для виходу на серйозні канали збуту. 

– Завдяки гранту UHBDP ми отримали можливість встановити сонячну електростанцію, яка забезпечила безперебійний полив у нашому саду. Тепер дерева отримують необхідну вологу в повному обсязі, а ми – стабільно високий врожай та зниження собівартості виробництва. Наразі ставимо собі завдання: збереження та збільшення робочих місць зі збільшенням дохідної частини СФГ «Гроно»,  - ділиться планами на майбутнє Михайло Мінов, голова СФГ. 

Михайло Мінов та Світлана Матушевська – справжні спеціалісти в галузі агрономії, мають 18-річний досвід вирощування фруктових культур.

– Ми закінчили сільгоспінститут, пройшли тернистий шлях з вирощування та заснували СФГ «Гроно», – розповідає Світлана Матушевська. – Наразі вирощуємо персики, черешню, сливу, яблуко, виноград та маємо напрацьовані зв'язки та довіру покупців. Вирощуємо самі, враховуючи інноваційні технології, підщепи та сорти. Для нас дуже важлива соціально-психологічна атмосфера в сім'ях. Ми надаємо молодим жінкам можливість заробляти у себе вдома та не шукати заробіток за кордоном, що призводить до розпаду сімей та позбавляє дітей можливості виховуватися в повній родині.

Та на цьому успіхи господарства не закінчуються. Окрім збереження навколишнього середовища, зниження витрат та збільшення врожайності через грантове обладнання, СФГ «Гроно» в минулому сезоні збільшило асортимент продукції за рахунок переробки та подовжило період реалізації продукції, інвестувало кошти в рекламу, збільшило кількість найманих співробітників та створило нові робочі місця, поповнило податками бюджет місцевої територіальної громади за рахунок збільшення обсягів продажів.