На початку поточного року кооператив «Удобне» Білгород-Дністровського району Одеської області на грантові кошти UHBDP придбав автоматизовану лінію для сортування персиків та нектарину.

Тепер остаточне налаштування та калібрування автоматичної сортувальної лінії нарешті завершено. Завершення налагодження устаткування вдалим чином збіглося з дозріванням ранніх сортів персика в садах с. Удобне. Минулого тижня кооператив сортував перший врожай персиків сорту «Фаворит». З початком поточного тижня кооператив почав збір персиків сорту «Колінз».

Придбана автоматична лінія дозволяє здійснювати сортування до 20 тис. плодів на годину. Спочатку сортування здійснювали на низьких швидкостях, аби переконатися, що обладнання дбайливо поводитиметься з ніжними фруктами та не зашкодить тривалому зберіганню.

Переконавшись, що на практиці лінія повністю відповідає технічним характеристикам виробу, заявленим виробником обладнання, швидкість сортування поступово збільшили і довели до нормативної робочої швидкості. Зараз через лінію проходить від 1,5 до 2 тонн персиків за годину і на виході отримують чотири типи розміру: супер велика, велика, середня і дрібна фракції. Відсортовані таким чином плоди відвантажуються прямо зі складу кооперативу оптовим закупівельникам, а також відправляються до супермаркетів м. Одеса. Покупцем основного обсягу персика є одеська мережа супермаркетів «Таврія В».

Крім персиків, зібраних в саду кооперативу, на обладнанні здійснюється сортування персиків з сусідніх господарств, які вже оцінили переваги автоматичного сортування і готові оплачувати кооперативу подібну послугу. З виходом на нормативну робочу швидкість лінії кооператив «Удобне» сортує до 6 тонн власних персиків щодня, в залежності від обсягу збору. Додатково до цього обсягу щодня сортується до 3 тонн «чужого» персика з сусідньої господарств із сел Удобне та Старокозаче. І це тільки початок сезону! Далі буде ...