Конференція організована інформаційною компанією «Інфоіндустрія» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

[widgetkit id=391]

Про що б не говорили спікери: про маркетинг, міжнародну торгівлю, управління бізнесом, податки, сертифікацію продукцію, психологію переговорного процесу, перспективи розвитку плодоовочевого ринку - всі вони були одностайні в одному. Сучасним сільгоспвиробникам потрібно всебічно розвиватися, удосконалювати процеси вирощування та післязбиральної доробки, використовувати нові можливості для просування бізнесу, в іншому випадку вони стануть неконкурентоспроможними і нежиттєздатними.

Переглянути матеріали

Менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв підкреслив, що дана конференція спрямована на те, щоб допомогти розвитку бізнесу сільгоспвиробників наступного, 2018 року:

- Бізнес - це не просто продаж, це багато в чому і психологія, і правильна стратегія, і правильне планування. Наступного року кількість сервісів для наших клієнтів зростатиме. Я сподіваюся, що багато хто зможе скористатися ними, і ці рішення допоможуть вам вирости як підприємцям, збільшити свої доходи, вийти на нові ринки, завоювати нових клієнтів і досягти тих цілей, які ви ставите перед собою на наступний рік.

Експерт плодоовочевого ринку, керівник аналітичного відділу «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман прогнозує посилення конкуренції на внутрішньому ринку навіть в умовах незначного експорту, тому що виробництво збільшується, і наступного року, якщо все буде добре з погодними умовами, спостерігатиме збільшення пропозицій, особливо по ягодах та яблуках. Перевага дешевої робочої сили буде танути на очах. Уже зараз, щоб долучити людей, потрібно платити, майже як у Польщі. Негативний ціновий тренд в сегменті м'яких ягід (малина, смородина, лохина). Розпочнеться вихід українських фруктів на ринки Азії. Внутрішнє споживання свіжої ягоди буде збільшуватися лише за рахунок зниження ціни. Щодо потенціалу експорту овочів борщового набору в країни ЄС, то він найменший, тому що в Європі собівартість овочів нижче. У ЄС ціна не є первинним чинником для прийняття рішення про співпрацю, головне - стабільність обсягів поставок і повага до покупця, тобто якість.

З огляду на те, що законодавство не дуже хороше для ефективної роботи кооперативів, дуже багато кооперативів у нас зараз формуються тільки для того, щоб отримати певні дотації від держави. Великі виробники будуть обслуговувати дрібних виробників, і біля них буде відбуватися об'єднання.

Тетяна Гетьман підкреслила, що українські виробники програють тому, що більшість господарств не мають інфраструктуру, яка забезпечує передпродажну доробку.

Про те, як важливо фермерам для збільшення доходів брати участь в ланцюжку створення додаткової вартості вирощеної продукції (упаковка, переробка), говорила і консультант з маркетингу Наталя Маєвська.

Учасники конференції з цікавістю слухали Ігоря Бжезицького, голову правління ПАТ «Каховський експериментальний механічний завод». Підприємство пропонує пристрої для механізації процесу збирання овочів, машини для сортування та калібрування, машини для очищення сировини від шкірки, для видалення плодоніжки, качани, серцевини, для виділення насіння та поділу сировини на складові частини.

Виробник часнику Ян Мишкевич (агропідприємство «Патріот») на прикладі свого виробництва продемонстрував модель ідеального господарства. «Патріот» не тільки вирощує часник на 300 га, а й залучає до культивування цього овочу інших виробників. Така кооперація потрібна для формування партій однорідної продукції на експорт і внутрішній ринок. Більш того, підприємство бере участь у ланцюжку створення додаткової вартості товару: побудований завод для переробки часнику. «Патріот» реалізує свою продукцію в Канаду та інші країни світу.

Ще один приклад цікавого співробітництва для фермерів - кооператив «Горіх Причорномор'я». Його президент Павло Тулба своєю розповіддю про вирощування горіхів і формуванні товарних партій для ефективних продажів надихнув слухачів на об'єднання.

Спікери конференції познайомили сільгоспвиробників з дієвими інструментами посилення аграрного бізнесу, корисними ресурсами для особистісного зростання. Сподіваємося, що в новому плодоовочевому сезоні учасники проекту UHBDP зможуть поставити нові амбітні цілі. Адже правильна, високо мотивуюча мета - це ключ до досягнення успіху.