2016.05.20 organic berry1

«Ми в першу чергу, робимо акцент на органічні ягоди, так як саме така продукція користується найбільшим попитом на європейському ринку, - зазначив Дмитро Зубаха. - Для порівняння, заморожену органічну малину в минулому році ми реалізовували по 2-2,5 євро/кг, що в 1,5 рази дорожче, ніж аналогічна неорганічна продукція».

«Завдання нашого кооперативу - допомогти виробнику не тільки виростити органічну продукцію, а й пройти необхідну сертифікацію. Крім того, ми готові надавати посадковий матеріал і надалі допомагати реалізовувати зібраний урожай. Таким чином, основне завдання виробника - виростити ягоду, щоб виконувати всі необхідні технологічні рекомендації»- продовжив Олег Шубрат.

Також експерти відзначили, що обов'язковою умовою для початку виробництва органічної ягоди є наявність ділянки землі, який не оброблявся будь-якими хімічними речовинами як мінімум останні три роки.

В свою чергу, директор з виробництва «Адана-3» (Україна), під час свого виступу на конференції розповів, що для українських виробників ягід, зокрема суниці садової, вигідніше придбати якісний посадковий матеріал у місцевих компаній, а не у європейських.

Значна кількість українських виробників ягід сьогодні у пошуках якісного посадкового матеріалу звертаються до постачальників з Польщі. Однак якісні саджанці є і в Україні. Місцеві компанії також імпортують маточники з третіх країн та вирощують якісний посадковий матеріал. При цьому ціна на місцеві саджанці щонайменше в 1,5-2 рази нижче, ніж у Польщі!

Проте, експерт застерігає, що ягідникам слід звертатися виключно до сертифікованих виробників посадкового матеріалу. Наявність сертифікату гарантує, що саджанці дійсно якісні. Однак, нажаль, знайти дійсно сертифікованого постачальника посадкового матеріалу в Україні досить важко. Зі 100 розплідників, які заявляють про наявність сертифікату, насправді мають близько 5%.

Джерело: http://agronews.uahttp://www.fruit-inform.com