2016.03.16 2010 09 30 027

На українському ринку насіння овочевих культур переважає імпортна продукція. Українська селекція в галузі овочівництва відстає від світового досвіду. Відмовившись сьогодні від імпортного насіння, Україна залишиться без овочів. Наздогнати передові зарубіжні технології в цьому сегменті вже практично неможливо.

«Ми не повинні ставити бар'єри для імпортного насіння овочів. Світова селекція овочевих культур, на жаль, давно випередила українську. Якщо ми будемо псведопатріотами, почнемо будувати бар'єри для імпорту насіння овочевих культур, то залишимося ні з чим.

Ще з часів СРСР в Україні виводили сорт і районували по всій країні. Європа працює не так. Вивели в одній теплиці і адаптували в конкретному невеликому регіоні — і запускають у виробництво, а через 3-5 років на заміну вже приходить новий більш продуктивний гібрид.

А зараз в Україні, щоб зареєструвати новий сорт або гібрид необхідно 3 роки, тобто на 4-й, в кращому випадку, ми тільки починаємо його продавати, коли в Європі працюють вже з новим продуктом», — наголосив експерт.

Джерело: http://agravery.com