Після невеликої екскурсії по плодовому розпліднику ТОВ «Підгур’ївське» в селі Мічуріне Миколаївській області так і хочеться закласти сад. Яблучний, персиковий, абрикосовий або вишневий - неважливо. Всі підгур’ївські саджанці пашать здоров’ям, міцні, красиві, деякі навіть з плодами на молодих гілках. Немає сумнівів, якщо докласти працю до такого посадкового матеріалу, сад вийде завидний, а бізнес-ідея про садівництво стане прибутковою справою.

Яке насіння, таке й плем’я

Розплідник в Мічуріно відкрився в 1951 році. Все починалося з лісорозсадника, потім недовго господарство спеціалізувалося на виробництві саджанців винограду, з 1978 року радгосп «Підгур’ївське», а тепер ТОВ «Підгур’ївське» займається вирощуванням сертифікованих якісних саджанців фруктових дерев. Дмитро Іванович Бушилов очолює господарство вже понад 32 років, його син, Віктор, агроном-пітомніковод, 20 років відповідає за якість саджанців. «Дитячий садок» для фруктового саду, так ніжно розплідник називає Віктор Бушилов, розкинувся на 116 га родючої південній землі. Тут ростуть і міцніють «малюки» високоврожайних яблунь, груш, персиків, слив, абрикосів, черешень, вишень для інтенсивного садівництва. У маленькому дереві вже присутні всі якості дорослої рослини: швидкість зростання, стійкість до хворіб і несприятливих умов, врожайність, вид і смак плодів.

Саджанці вирощені на базі селекційного безвірусного садивного матеріалу з Німеччини і Бельгії. Сортопідщепна комбінація, наприклад, культурна брунька персика прищеплена до кореня дикого мигдалю. Процес підготовки посадкового матеріалу займає три роки: рік зростає в маточнику, два роки в розпліднику. Виходить відмінний матеріал для закладки молодого саду з добре розвиненою кореневою системою, без пошкодження штамба і гілок. Така основа для саду - гарантія високої врожайності, відмінного зберігання, транспортабельності, ну і, звичайно, шикарних плодів.

І переконатися в цьому можна прямо в господарстві. Підгур’ївські сади, закладені своїми саджанцями, займають 100 га, 60 га під зернятковими - яблунями та грушами, ще 40 га кісточкових культур. На крапельному зрошенні і під наглядом кваліфікованих агрономів, вони радують своєю врожайністю і аграріїв, і економістів господарства. Сади плодоносять вже на 2-3 рік після закладки.

- Ми виступаємо гарантом чистоти сорту, - каже агроном-розплідникознавець Віктор Бушилов. - 100% гарантія чистосортності! У наш час це дуже важливий критерій для тих, хто планує закладати сад. Крім того, наші саджанці здорові, це підтверджують сертифікати лабораторії вірусології Інституту садівництва Національної академії аграрних наук.

За словами Дмитра Івановича, підприємство сьогодні робить акцент на саджанці середньо- і низькорослих сортів. Вони мають незаперечні переваги. Старі сорти висаджувалися з інтервалами 4 - 6 метрів і на одному гектарі розміщувалося до 500 штук. А нові низькорослі - з інтервалом в один метр, і поміщається до 2,5 тисячі. За умови, що одне таке дерево дає 15 - 20 кг яблук, то і загальна врожайність підвищується до 40 - 50 тонн з гектара. Крім іншого, за таким садом простіше доглядати, можна застосовувати механічну обробку, плюс до цього зменшується витрата палива і засобів захисту рослин. Такі сорти починають давати врожай вже на другий рік, а через 3 - 4 виходять на заявлене плодоношення.

Фахівці рекомендують саджанці «Підгур’ївського»

- Хороші саджанці вирощують Бушилові. З-за кордону завезли оздоровлену підщепу. Є матково-живцевий сад, щоб заготовляти живці. Головне - чистота посадкового матеріалу, сорти, які вони вирощують, не сміттєві. Скороплідні, високоврожайні сорти, сорти для інтенсивних садів, які отримують 50-60 тонн яблунь з гектара щорічно, без періодичності, 25-35 тонн слив з гектара при нещільної посадці. Коли садівники і розплідникознавці працюють щільно, тоді в саду є успіх, є врожайність, є якість. Посадковий матеріал «Підгур’ївське» - це основа основ гарного саду, запас міцності, - каже агроном-садівник СТОВ «ЕНОГРАЙ» (Білозірський район Херсонської області) Олександр Іванович Житяков, багаторічний начальник цеху садівництва ФГ «Радгосп Білозірський».

Директор корпорації «Дністер» Михайло Олексійович Бабій, прогресивний діяч в галузі садівництва, який вже 30 років продовжує робити значний внесок у розвиток цієї галузі на всеукраїнському рівні, знає саджанці «Підгур’ївського» не з чуток. На балансі підприємств корпорації «Дністер» 30 тис. га садів!

- Я знаю цей розплідник вже більше 20 років. Дмитро Іванович Бушилов - порядна людина, яка любить свою справу. Господарство шукає нові сорти, завозить підщепу з-за кордону. Незважаючи на те, що в нашій Чернівецькій області є розплідники, багато садівників їдуть за саджанцями в Миколаївську. Саджанці «Підгур’ївського» - це висока приживлюваність і хороше плодоношення, - каже Михайло Олексійович Бабій.

Розплідник

ТОВ «Підгур’ївське» вирощує посадковий матеріал на замовлення. Знання та досвід фахівців дозволяють їм впоратися з будь-якими побажаннями садівників, крім того, супроводжують вирощування саджанців, що особливо важливо для садівників-початківців. Якщо у вас виникнуть проблеми або питання по технології вирощування молодих дерев, ви завжди можете отримати консультації розплідникознавця та агронома «Підгур’ївського».

Замовити саджанці можна за телефонами:
067 989-66-94,
(05161) 6-25-03,
(05161) 6-25-04
або e-mail: tov.pidgur@gmail.com
Детальніше дивіться pidgurievske.agrobiz.net

Яблуня:

ГАЛА МАСТ
Сорт яблуні з Нової Зеландії. Синонім Регал Принц.
Дерева середньорослі. Квітки досить стійкі до пізніх весняних заморозків.
Плоди дозрівають в першій декаді вересня.
Вага плоду - 160-220 г.
У плодоношення вступає рано, врожай утворює на 1-2-3-річній деревині. Самий великоплідний клон сорту Гала.
Зимостійкість середня.
Стійкість до парші - середня, до борошнистої роси - слабка.
Зберігання в холодильній камері - 4-5 місяців, в регульованому газовому середовищі - 6-7 місяців.

РЕНЕТ СИМИРЕНКО
Сорт, виділений Л. Симиренком у XIX столітті.
Збиральна стиглість настає в кінці вересня - наприкінці жовтня.
Плоди середніх та великих розмірів - 150-210 г.
Дерево середньоросле.
Зимостійкість середня.
Стійкість до парші та борошнистої роси низька.
У холодильнику плоди зберігаються 7-8 місяців, не в’януть.
Транспортабельність висока.

АЙДАРЕД
Сорт американського походження. Дає хороші результати і при несприятливих умовах вирощування.
Дерево середньоросле.
Знімна зрілість настає на початку жовтня, плоди не осипаються з дерев до морозів.
Плоди середніх та великих розмірів - 140-180 г.
Зимостійкість невисока.
Стійкість до парші середня, до борошнистої роси - вища за середню. Зберігається добре 6-7 місяців. Транспортабельність висока.

ГОЛДЕН ДЕЛІШЕС РЕЙНДЕРС
Один з поширених клонів сорту Голден Делішес, виділений в Голландії.
Дозріває наприкінці вересня - початку жовтня.
Плоди середніх та великих розмірів - 170-190 г.
Дерево сильноросле. Цвіте в пізні терміни.
Зимостійкість нижче середньої.
Листя слабо уражуються борошнистою росою. Плоди стійкі до парші.
Зберігається в будь-яких умовах. Хороша транспортабельність.

ФЛОРИНА
Французький сорт, виведений в результаті багаторазових схрещувань з використанням сіянців Malus floribunda і сортів Голден Делішес, Старкін, Джонатан.
Знімна зрілість настає в кінці вересня - початку жовтня.
Плоди одномірні, середніх розмірів - 120-150 г.
Сорт сильнорослий.
Зимостійкість достатня для вирощування в усіх регіонах України.
Сорт, імунний до парші, стійкість до борошнистої роси середня.
Зберігається досить добре, в холодильнику - до червня.
Транспортабельність висока.

Груша:

КОНФЕРЕНЦІЯ
Сорт вивели в Британській імперії в кінці XIX століття.
Для нього характерне раннє і рясне плодоношення, висока якість плодів, відноситься до категорії самоплідних. Урожайність 35 т/га
Плоди середні і великі 140-220 г.
Дерево середньоросле.
Рослина характеризується середньою зимостійкістю.
Стійкі до ураження паршею.
Рекомендований для вирощування в зонах Полісся та Лісостепу.
Знімна зрілість настає на початку вересня.
У холодильній камері плоди зберігаються до січня.

ЗОЛОТОВОРІТСЬКА
Сорт отриманий в результаті схрещування сортів Парижанка та Олів’є де Серр.
Знімна зрілість настає на початку жовтня, споживча - в листопаді.
Великі плоди - 230-260 г.
Відноситься до скороплідних сортів з високими показниками врожайності.
Характеризується відносною стійкістю до ураження паршею. Стійкий до грибних і бактеріальних хворіб. Зимостійкий.
У холодильній камері зі звичайною атмосферою плоди зберігаються до квітня.

Слива:

РЕНКЛОД КАРБИШЕВА
Сорт виведений в 1951 році в Донецькій філії Інституту садівництва УААН селекціонером Л.І. Тараненко. Дозріває у першій декаді серпня.
Великі плоди - 35-40 г.
Дерево сильноросле, крона густа. Плодоношення відбувається як на однорічних пагонах, так і на обростають букетний гілочках і шпорцях.
Зимостійкість середня.
До хворіб відносно стійкий.
Транспортабельність хороша.

СТЕНЛЕЙ
Сорт виведений у США.
Дозріває на початку вересня. Вступає в плодоношення на 4-5-й рік. Врожайність висока та регулярна.
Маса - 50 г. Плоди придатні для вживання у свіжому вигляді, для сушки і багатьох видів консервування.
Дерево середньої сили росту, з округлою рідкою кроною. Зимостійкість висока. Посухостійкість середня.
Сорт стійкий до полістигмоз, шарки, але недостатньо стійкий до моніліозу. Сорт транспортабельний, універсального використання.

Персик

РЕДХАВЕН
Походження - Мічиган (США)
Сорт середнього терміну дозрівання. Рекомендований для вирощування в зоні Степу. Знімна зрілість настає в першій декаді серпня.
Плоди середні - 130-140 г.
Дерево середньої сили росту, з середньозагущеною округлою кроною. Починає плодоносити через 3-4 роки після посадки.
Урожайність: 44 - 110 кг/дер.
Чутливий до борошнистої роси, цитоспорозу, кучерявості листя.
Зимо- та посухостійкість середня.

Абрикос

ПОЛІСЬКИЙ КРУПНОПЛІДНИЙ
Походження Поліський урожайний х елітна форма 4345
Сорт середнього терміну дозрівання
Рекомендований для вирощування в зоні Степу, Лісостепу та південного Полісся.
Дерево середньої сили росту, з середньозагущеною округлою кроною. В плодоношення вступає на 3-4 рік після посадки.
Урожайність: 18-20 т / га
Великі плоди - 50-55 г.
Знімна зрілість настає в другій декаді липня.
Зимостійкий. Скороплідний.

Черешня:

КРУПНОПЛІДНА
Сорт виведено в Мелітопольському інституті зрошуваного садівництва.
Плоди середнього терміну дозрівання, третя декада червня.
Урожайність регулярна і висока.
Плоди дуже великі, маса - 9-10 г
Дерево велике, швидкоросле, з шіроковидною кроною середньої густоти. У пору плодоношення вступає на 4-5-й рік. Врожайність 12-річного дерева складає до 15,5 т / га.
Висока зимостійкість квіткових бруньок.
Сорт має високу стійкість до моніліозу і коккомікозу.
Сорт призначений для машинного збору врожаю, відрізняється високою транспортабельністю

ВІНКА
Сорт виведений в Інституті зрошуваного садівництва УААН. Допущений до вирощування в степовій зоні.
Скороплідний. Урожайність щорічна, висока.
Досягає стиглості у другій декаді червня.
Великі плоди - 6-8 г.
Морозостійкість і посухостійкість високі.
Стійкий до моніліозу, слабко уражається коккомікозом.

Вишня

БЕШКЕТНИЦЯ
Сорт виведений в Інституті зрошуваного садівництва ім. М. Ф. Сидоренко УААН.
Дозріває в третій декаді червня.
Плоди великі, дегустаційна оцінка - 4,8 бала.
Дерево середньоросле, швидкоростуче, з розлогою кроною середньої густоти. Плодоносить на букетний гілочках і однорічному прирості.
Зимостійкий і посухостійкий.
Сорт стійкий до моніліозу і коккомікозу.