2015.10.30 11403297 1147728943 nФермери зазначають, що якщо приходить контролюючий орган і виявляє не оформленого працівника, то їм доводиться сплачувати штраф у розмірі 36 тис. гривень за одного працівника.

За словами голови ГО Agro.ReformsUA Олега Проценко, відповідну проблему можна розв’язати шляхом удосконалення інституту підряду. «Необхідно запровадити інститут групового підряду, тоді відносини між фермером і працівниками будуть регулюватись не трудовим, а цивільним законодавством. Таким чином одним договором за 2-3 години можна найняти усіх працівників, а також вказати усі істотні умови. Це надасть можливість фермеру зменшити витрати на оформлення працівників, а також збільшити надходження до бюджету у вигляді сплачених податків з легальних доходів. Також одним договором можна буде залучити кількість людей, які необхідні фермеру», - повідомив Олег Проценко.

Він підкреслив, що прийняття вказаного закону дозволить зробити легальним ринок тимчасової праці та разової роботи, зробить економічно не вигідною оплату «в конвертах», захистить права фермера та працівника. Також зменшить рівень корупції та тиск на бізнес, сприятиме дерегуляції і полегшить ведення господарської діяльності.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua/uk/node/18893