Підготовка якісної системи захисту починається в період зимівлі винограду. Саме тому 22 січня виноградарі Миколаївщини зібралися на засідання клубу для участі в семінарі «Рекомендації з захисту винограду у 2018 році».

[widgetkit id=399]

Навичками професійного підходу поділився з колегами досвідчений виноградар, спеціаліст з захисту плодово-ягідних культур Віталій Колесніченко. Перш за все необхідно знати, від чого хворіє виноград і як хвороба поражає рослину. Серед поширених захворювань найбільш небезпечними є мілдью та оїдіум, причому в останній час саме оїдіум виходить на перше місце. Багато існує і термофільних захворювань – біла, сіра, чорна цвіль та інші.

- Критичний період захворювання – це період цвітіння, тому обробку необхідно провести системними препаратами ще до початку цвітіння, - стверджує Віталій. - Механізм дії препаратів залежить від рівня їх резистентності та періоду очікування.

Віталій надав рекомендації із застосування ефективних засобів, концентрації робочих розчинів, періодичності обробки. Спікер наголосив, що важливо також пам’ятати про профілактичні заходи – превентивне застосування препаратів зі змістом міді та заліза. Віталій звернув увагу на дозвіл застосування препаратів з сіркою та міддю в органічному землеробстві.

Груздева листовійка - це бич виноградарів у 2017 році. Погодні умови минулої весни склалися незвичайно, тому обробка не збіглася з часом спарювання листовійки ( в період розпушення суцвіть). Визначити динаміку літу комах допомагають ферамонні пастки. Найбільша кількість особин в сутки вказує на масовий літ і через 7 днів настає відродження гусениць, тому обробку виконують на 6-й день.

Також є складною робота з кліщами, тому що на рослинах одночасно присутні й яйця, й дорослої особини. Ефективність боротьби залежить як від препаратів (з контактними властивостями та прилипачем), так і від обприскувача (з потоком повітря). Сучасні – фенного типу. Саме такі обприскувачі піднімають лист, і розчин препарату достає до колоній кліща.

Віталій продовжив консультування з боротьби з бактеріальним раком, відповів на питання щодо живлення винограду, застосування добрив, їх пропорцій та періодів внесення. Не менш важливі поради отримали учасники стосовно фруктових дерев. Йшлося про курчавість, щитовку, бактеріальний опік.

Після перерви учасники склали перелік ефективних препаратів захисту винограду та вирішили спільно закупити необхідні засоби перед початком сезону обробки. Оптова закупівля дозволить виноградарям зекономити та придбати якісні засоби.