Що загального між виноградом та часником? А те, що родина Захаренків із Запорізької області практикує вирощування цих культур разом, і це дуже вдалий експеримент. Так-так, економія місця, збільшення доходу з одиниці площі, часник та виноград добре розміщуються в календарному графіку робіт, часник - чудова проміжна культура в сівозміні, часник виступає і в ролі сидерату та збільшує врожайність ягід. У кінці червня часник вже збирають, виноград у цей момент ще зовсім молодий. Головне, щоб міжряддя було не менше 3 метрів, а на цьому полотні треба висаджувати не більше 2 рядків часнику, тоді можна вести і механізований догляд. 

Минулого сезону родини Захаренків та Березіних отримали грантову допомогу від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP та придбали цілий арсенал техніки для саджання, обробки та доробки часнику. Калібратор для зубків часнику для підготовки якісного посадкового матеріалу, рівномірності сходів. Калібратор для цибулин часнику дозволить зменшити на 30% витрати фінансів та часу при калібруванні товарного часнику, покращить якість калібрування. Сіялка допоможе зменшити витрати часу на висаджування, борона роторна дозволить відмовитися від застосування хімічного засобу боротьби з бур’янами як по часнику, так і по винограду. За допомогою мульчера родина планує подрібнювати рештки виноградної лози, а у такому вигляді її не треба вивозити з рядів – це знов економія. Спліт-система для охолодження плодоовочевої продукції продовжить термін зберігання часнику та винограду. 

Іван Іванович Захаренко - вже досвідчений фахівець у вирощуванні  винограду та часнику. Він  допоміг учасникам групи зробити перші посадки винограду та часнику, консультував щодо вирощування.   

- Зростання конкуренції на ринку, зменшення рентабельності до 20-40% змусило нас думати про зменшення виробничих витрат, підвищення якості врожайності, про перспективні канали збуту та можливості утримання клієнтів – каже Іван Захаренко, автор сорту часнику «Любаша» та виробник часнику та винограду. - Щоб бути конкурентоздатними, краще триматись разом. Група виробників сумісно закуповує витратні матеріали, засоби виробництва, вирощує  за однією технологічною  картою  та разом формує товарні партії. 

Механізація господарства покращить бізнес-процеси і, як наслідок, збільшить рентабельність виробництва на 35-55%. Господарство планує у новому сезоні зменшити витрати часу на виробничий процес не менше, ніж на 30%, та фінансові витрати на 20%. За підрахунками агровиробників на 10% підвищиться кількість часнику першого ґатунку, знизиться застосування гербіцидів.  

- Ми чітко розуміємо, що хочемо і готові отримувати більший прибуток і готові інвестувати ресурси (гроші та наш час) на розвиток бізнесу, - каже Іван Захаренко.