[widgetkit id=340]

Переглянути презентації з виступів

Незважаючи на те, що в розпалі сезон посадки, на конференції зібралося понад 300 фермерів з південних областей України, щоб дізнатися про сучасні тенденції плодоовочевого ринку, ефективні засоби захисту та живлення рослин. Спонсором актуального заходу виступив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, організатором - РА «Інфоіндустрія».

- Проект розвивається разом з вами. Я думаю, цього року у вас буде повний набір нових сервісів і продуктів, завдяки яким ви отримаєте фінансові стимули, можливості для свого розвитку, - сказав менеджер UHBDP Дмитро Ніколаєв, звертаючись до фермерів. - Сподіваюся, цей рік буде успішним для вас, а наступного року, коли ви будете планувати свій бізнес, визначати яку культуру вам посадити, всі питання, пов'язані з ринком збуту, формуванням ціни, кооперацією, будуть вирішені.

Директор СП «УкрАП» Ганна Морозова познайомила учасників конференції зі світовими тенденціями у вирощуванні часнику. Цей продукт все більше привертає виробників своєю ціною. Основними експортерами часнику в світі є Китай, Іспанія, Нідерланди, Франція. Минулого року Україна здійснила прорив і реалізувала на експорт 116 тонн часнику. У 2016 році українські виробники збільшили площі під часником в 3 рази, до 1000 га, при цьому в Україну завезли 3 200 тонн часнику, але ж весь цей обсяг могли б виростити самі. Безперечно, наш часник за органолептичними властивості в рази перевершує китайський.

- У нас з вами є все, щоб стати абсолютними експортерами часнику, вирощувати якісний продукт: перш за все, якість нашої землі, досить лояльна вартість праці і аграрний імідж країни, - сказала Ганна Морозова, відзначивши при цьому, що українському виробникові необхідно підтягуватися до світових стандартів якості.

Заступник голови асоціації «Укрсадпром» Олег Коровкін пропагував вирощування волоських горіхів. Звичайно, у нас не буде рости чандлер, як у США, Туреччині чи Індії, але українські сорти демонструють гарне зростання, розвиток та високу врожайність. Культура споживання волоського горіху у світі досить висока, його вирощування перспективне. Важливо дотримуватися технології вирощування продукту, щоб отримувати світле ядро ​​з високим рівнем олійності.

- Я впевнений, що горіх принесе Україні лідируючі позиції на світовому ринку. Перші п'ять років важко з горіховим садом, а інші 80 ви просто отримуєте прибуток, - заявив Олег Коровкін.

Геннадій Юдін, віце-президент Горіхової асоціації  України поділився секретами вирощування плодоовочевих культур в міжряддях горіхового саду. Горіх добре уживається з малиною, гарбузом та часником, і горіховоди можуть отримувати прибуток з саду з першого ж року.

Директор з розвитку південного регіону ТМ «Професійне насіння» Юрій Подлужний розповів про те, що заробити на виробництві гарбуза можна, якщо вирощувати плоди сорту UG 205 грушоподібної форми, з невеликою кількістю насіння, вагою не більше 2 кг. Собівартість гарбуза 0,80-1 грн., тому продавати його восени невигідно. Найбільш прийнятні для виробника ціни формуються з початком Великого посту. Наприклад, на початку квітня 2017 року за помаранчевий плід давали близько 10 грн., зараз – 14-22 грн.

Президент громадської спілки «Органічна Україна» Олена Березовська та її заступник Андрій Олефіренко запевнили, що споживачі України вибирають органічні продукти, тому що їх, споживачів, турбує стан здоров'я. В Україні стійка тенденція збільшення попиту на органічну продукцію, на даний момент попит перевищує пропозицію. У п'яти областях України місцеві органи компенсують вартість органічної сертифікації.

Найбільший інтерес у учасників конференції викликав виступ приватного підприємця з Каховки - Олега Демченка, який у рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва зайнявся вирощуванням шафрану. Це найдорожча спеція в світі, її вартість коливається від 2 до 15 доларів США за грам. За рік всі виробники світу вирощують всього 300 тонн золотої спеції, тому шафран - нішевий продукт. Вартість посадкового матеріалу - 7 доларів за 1 кг цибулин. На 5 сотках Олег Демченко висадив 500 кг цибулин. У 2015 і 2016 році фермер отримав 600 грамів спеції, весь обсяг здав партнеру по бізнесу по 5 доларів за грам для подальшої реалізації.

- Бажаючих зайнятися шафраном разом з нами дуже багато, ми нікому не відмовляємо в посадковому матеріалі, але й нічого не обіцяємо: поки не знаємо, скільки буде бульб, - каже Олег Демченко. - Наша мета, щоб культивуванням шафраном зайнялося якомога більше людей, адже вирощуючи цю спецію, можна створити прибутковий сімейний бізнес.