[widgetkit id=545]

Освітня програма «Садівництво та виноградарство» у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного  започаткована у 2017 році. Однойменні галузі є найбільш інтенсивними та складними, потребують більш специфічних технологій, систем машин і робочої сили певної кваліфікації. Отже підготовка кваліфікованих фахівців для цих галузей, які зможуть сприяти відродженню та розвитку інтенсивного садівництва і виноградарства півдня України, це актуальне завдання.

Запрошені рецензенти зазначили високий фаховий рівень освітньої програми. Разом з тим акцентували увагу на необхідності узгодження навчального навантаження для деяких дисциплін. Агровиробники запропонували підкорегувати терміни проведення практик з таких дисциплін, як: Виноградарство та ампелографія, Овочівництво, Овочівництво закритого ґрунту. Були пропозиції внести деякі зміни до структурно-логічної схеми освітніх компонентів, звернути увагу на технології первинної обробки плодоовочевої продукції та винограду. Представники агропідприємств особливо наголошували на важливості якісної практичної підготовки майбутніх фахівців, запровадження нових форм практичної підготовки та дуальної, зокрема.

Педагоги прислухаються до спеціалістів, бо вони дійсно найкращі агровиробники регіону: Гринців І.І., директор ТОВ «ВКФ «Мелітопольська черешня»; Сенін В.В., к.с.г.н., директор Мелітопольської дослідної станції cадівництва ім. М.Ф. Сидоренка ІС НААН України; Тиховод А. М., голова Запорізької обласної організації Аграрного союзу, директор ТОВ «Ольвія»; Каліман С.А., директор ТОВ «Таврія Скіф»; Мікулін В.І., директор ТОВ «Блексі Фрут Компані»; Більський А.М., головний агроном ТОВ «Агролюкс»; Паламарчук І.І., головний агроном ФГ «Демура»; Захаренко І. І., директор ПП «Захаренко», селекціонер; Глущенко С.А., спеціаліст з розвитку плодоовочевого ринку громадської організації «Рада жінок-фермерів Запорізької області»; Зубко А.В., агроном ТОВ «Тур-Агро».

Нагадаємо, що з 2015 року в мелітопольській аграрці реалізується програма «Агроінтернатура» Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). 60 студентів проходили стажування на провідних підприємствах Запорізької області, отримували стипендію від UHBDP, а деякі одержали і пропозицію про постійну роботу. Також у рамках програми «Агроінтернатура» ТДАТУ було вдосконалено/розроблено 6 програм, опубліковано 12 навчальних посібників.