16 лютого 2017 року активний учасник Українського проекту бізнес - розвитку плодоовочівництва Сергій Марчук, керівник фермерського господарства «Благодатна ферма», отримав сертифікат «Органік Стандарт» на землю.

Про тонкощі й перспективи органічного землеробства Сергій Марчук дізнався під час семінарів і тренінгів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Протягом року фермер був у пошуку нової теми для бізнесу. Багато читав, вивчав і нарешті знайшов. Зупинився на вирощуванні ягід - малини й лохини. В рамках UHBDP спілкуючись з фахівцями аграрної галузі та бізнес-тренерами, фермерами та експертами у галузях, пов'язаних з сільським господарством, Сергій зрозумів, що буде культивувати органічні ягоди. Це корисно для споживачів і економічно вигідно. Сім'я підтримала рішення Сергія. Було створено фермерське господарство «Благодатна ферма». Виявилося, що земля на Батьківщині, в місті Ізмаїлі, для вирощування цих ягід не підходить. Кинули якір в селі Берізки-Чечельницькі у Вінницькій області. Щоправда, орендована земля межує з Одеською областю.

«Проект відкрив мені очі, по-іншому побачив аграрний сектор економіки, виявилися нові грані сільського господарства, - каже Сергій. - Після багатогодинних тренінгів і семінарів з українськими та ізраїльськими тренерами виробилася стратегія ведення бою, з'явилася повна ясність, як робити, куди звертатись».

На питання, чи складно було пройти процес сертифікації, Сергій відповідає, що ні. Може, тому, що орендована земля - екологічно чиста цілина, яка стояла без діла 30-40 років. На оренду землі пішло 2 роки, на отримання органічного сертифікату трохи більше півроку. За сертифікацію ділянки розміром 36 га заплатили близько 9 тис. грн.

«Сертифікація - це реально, просто потрібно брати й робити, йти крок за кроком. Органічний сертифікат ми отримали завдяки інформаційній допомозі UHBDP, фахівці Проекту постійно направляли, підказували, давали потрібну інформацію, допомагали орієнтуватися в тому морі матеріалів, яке зараз є в мережі Інтернет. На одному з тренінгів дізнався про вимоги до органічної землі, на іншому - про тонкощі сертифікації, і так сформувалося чітке бачення, розуміння процесу», - з натхненням говорить Сергій.

Сертифікат органічного виробництва - це документ, який гарантує споживачеві певний набір якостей продукту. Після підписання контракту сертифікаційний орган в галузі органічної сертифікації «Органік Стандарт» контролює якість грунту і процес виробництва.