Впродовж тижня, з 9 по 13 грудня, під час практичної підготовки студентів 3-5 курсів агробіотехнологічного факультету Одеського державного аграрного університету «прокачували» спеціалістів різних сфер.

[widgetkit id=527]

Доцент МНАУ Альона Нелепова ознайомила майбутніх аграріїв з сучасними мобільними сервісами для агровиробників.

– Попереду завжди той, хто використовує сучасні технології, програми, техніку та гаджети! – відмітила вона.

Наступного дня фермер Олександр Сущенко (ФГ «Изумрудная ферма») поділився з студентами етапами становлення органічного землеробства у закритому грунті.

Агроном-консультант Віктор Новицький (ТОВ «Ісіда 2012») презентував особливості сучасного інтенсивного овочівництва, зосередивши увагу на необхідності поєднання економічних та агрономічних знань майбутньому керівнику підприємства для функціонування успішного бізнесу.

А 12 грудня в рамках тижня практичної підготовки в Одесі відбувся Міжвузівський студентський круглий стіл «Агроінтернатура: досвід та напрями вдосконалення».

Завдяки програмі «Агроінтернатура» від UHBDP студенти аграрних вишів півдня України мають унікальну можливість отримати свій перший досвід роботи в великих плодоовочевих компаніях півдня України, а керівники таких компаній – задіяти молодих кваліфікованих фахівців для розвитку своїх виробництв.

- Ідея створення агроінтернатури для студентів виникла саме тому, що практика – ключовий момент в програмі навчання. Однак в кожному аграрному університеті є свої особливості. Тому дуже цікаво поділитися своїм досвідом, думками про те, як відбувається агроінтернатура в Миколаївському національному аграрному університеті, Херсонському держаному аграрному університеті, Одеському державному аграрному університеті, в чому її особливості, зважити плюси і мінуси. А головне заслухати агроінтернів: який внесок агроінтернатури для них аби відчути себе справжнім фахівцем, - говорить заступник керівника Одеської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Центр розвитку та правової підтримки села Марія Михайлівна Осипова.

- Агроінтернатура - це виклик для майбутніх аграріїв! Це можливість уяснити для себе, наскільки можливо зв’язати своє майбутнє з аграрною сферою, - запевняє декан агробіотехнологічного факультету ОДАУ Ірина Іщенко.

- На жаль, на сьогоднішній день випускники вишів не можуть працевлаштуватись саме через відсутність відповідно високих програм стажування в провідних аграрних підприємствах. Багато хто хоче, але не кожен може. Проходити практику і одночасно підкріплювати її теоретичними знаннями - є дуже важливим для високоякісного майбутнього спеціаліста, - вважає доцент кафедри менеджменту Одеського державного аграрного університету Наталія Смирнова.

На зустрічі заступник менеджера проекту UHBDP Володимир Терновський звернувся до аудиторії агроінтернів:

«Який відсоток тих, кого батьки віддали в сільськогосподарський вуз для навчання лише задля отримання освіти?» В залі піднялось 4 руки.

«Сьогодні сільське господарство – це не обов’язково тяжка ручна праця. Розвивається точне землеробство: поряд з агрономами IT-спеціалісти, щоб прогнозувати рівень урожаю, проводити складні агрономічні заходи», - зауважив Володимир Олександрович.

Про результати та досягнення агронтернів у Миколаївському національному аграрному університеті розповів к.е.н., доц. Олександр Біліченко:

- Завдяки програмі агроінтернатури UHBDP здобувачі вищої освіти 3 курсу факультету агротехнологій мали змогу поєднати отримані теоретичні знання у вузі з практичним досвідом на базі фермерського господарства «Агролайф» у Миколаєві.

- Агролайф – це порівняно молоде підприємство на Миколаївщині, що спеціалізується на вирощуванні павловнії. Нам пощастило пройти стажування на інноваційному підприємстві, - діляться враженнями студентки Миколаївського аграрного університету.

- Я переборов свій страх у спілкуванні з людьми, адже основне завдання менеджера з продажу – це вміння знайти підхід до кожного клієнта, - зазначає студент Одеського державного аграрного університету Владислав Чабаненко. Досвід від стажування отримав на фермерському господарстві “Пан Білан”.

Дійсно, таких керівників агропідприємств, які інвестують в молодь нині на пальцях перерахувати можна.

Агроінтерни мали змогу пограти в захоплюючу бізнес-гру Fresh Biz, яку провела координатор партнерських відносин з МАШАВ UHBDP Наталія Жигальцова. А наступного дня студенти відвідали фермерське господарство «Пан Білан», де керівник Віталій Олексійович разом з Іриною Михайлівною провели чудову екскурсію господарством, наочно показавши, що тільки ті які люблять свою професію, мають цілі та наполегливо працюють над їх втіленням досягають чудові результати..

Учасники круглого столу обмінялись думками та підвели підсумки роботи круглого столу. Підводячи підсумки було зазначено, що відповідальність молоді полягає в постійному спілкуванні та бажанні підвищити свій професійний рівень. Вчитися ніколи не пізно, а завжди престижно.

Організаторами заходу виступили громадська організація Центр розвитку та правової підтримки села та Одеський державний аграрний університет за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.