Лінія скорочення посівних площ під картоплею скоріше за все буде простежуватися і далі, про це Кurkul.com сказала доктор сільськогосподарських наук, професор, директор Інституту проблем картоплярства північно-східного регіону України в складі Сумського національного аграрного університету (СНАУ) Неллі Кожушко.

За її словами, ще у 2007 р. Сумський національний аграрний університет розробив концепцію розвитку сфери картоплярства до 2015 р. Вона передбачала скорочення посівних площ з 66 тис. га до 50 тис. га.

«Сьогодні ж прозвучала інформація, що вже на цей рік посівні площі скоротились до 57 га. Тобто, ця концепція, лінія скорочення посівних площ, все-таки чітко простежується і, скоріше за все, буде простежуватися і далі», — зазначила вона.

Також додала, що економічно вигідніше вирощувати високопродуктивні сорти картоплі та збільшувати вал не за рахунок розширення посівних площ, а саме за рахунок підвищення урожайності, подвійного збору урожаю та скорочення площ.

«Я думаю, що ця лінія буде простежуватися і далі. Власне, у такому напрямку йде картоплярство всіх передових країн світу», — підсумувала вона.

Джерело: kurkul.com