700 000 грн. за поточний сезон втратила миколаївська плодоовочева компанія “Мир Вам” через екстремальні погодні умови, спричинені глобальними змінами клімату у світі. Про це 15 грудня 2021 року під час прес-конференції «Фермер-клімат: як не програти цю битву», яку організував Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва,  розповів директор компанії Сергій Мельник. 

- Погодні умови абсолютно непередбачувані. Сильні затяжні дощі та різке підвищення температури призводять до втрат урожаю, а усунення термінів посадки – до недобору врожаю та виходу на ринок тоді, коли ціна вже знижується. Цього року наші збитки становили біля 700 000 грн. Суницю садову та томати залили дощі, а огірки згоріли під палючим сонцем, - сказав Сергій Мельник. 

Фермер вважає, що необхідно пристосовуватися до змін, шукати рішення, виходячи зі свого досвіду, але було б корисніше, якщо б і між виробниками були налагоджені комунікації. 

– Коли виникають проблеми – всі розповідають, а успішним досвідом ніхто не поспішає ділитися, – зазначає Сергій Мельник.

У якості вирішення проблем, пов’язаних з кліматичними змінами, Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва під час прес-конференції «Фермер-клімат: як не програти цю битву» презентував навчальний курс «Зміна клімату та малий агробізнес», який вже можна дивитися на Агровікі.

Цікаво, що в курсі  представлено понад 20 практичних інструментів, які допоможуть малим агровиробникам не програти битву з кліматом. Курс безкоштовний та відкритий для всіх бажаючих.