Вихід на новий ринок збуту був тривалим, вимагав багато паперової роботи, але тепер продукція «Правильний мед» отримала доступ до величезного кола нових клієнтів. Виробник сподівається на зростання продажів.

[widgetkit id=559]

- За своєю природою людина хоче їсти корисну їжу. Поясніть свої переваги менеджеру (по вашій категорії) в мережі, а він переконає в цьому своїх керівників! І як результат, коли вони зацікавляться, будуть самі вас квапити оформити з ними партнерські відносини. А ось тут фахівці UHBDP та Ради жінок-фермерів України допоможуть правильно прочитати документи та поторгуватися в свою користь, - ділиться досвідом Володимир Петрушев, засновник ТМ «Правильний мед».

- Успіх потрапляння в мережу насамперед залежить від товару, а не від розміру бізнесу постачальника, - говорить фахівець з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP та Ради жінок-фермерів України Юлія Столяренко. - Якщо товар має якусь унікальність, то буде цікавий покупцеві та відповідатиме певним очікуванням мережі, значить, шанси на успіх точно є. Часто невеликий виробник вигідніший мережі, так як більш лояльний і більш гнучкий в операційній роботі.

Спеціаліст з розвитку плодоовочевого ринку говорить, що жодна роздрібна мережа не може існувати без постачальників! Жодна! А раз мережі потребують постачальників, стабільних, надійних, виконують взяті на себе зобов'язання, то і постачальник, що відповідає цим вимогам, може відчувати себе в цілковитій безпеці й активно відстоювати, а часом і диктувати свої умови.

- Так, дрібному постачальнику вести бізнес з організованим рітейлом складніше. Завдання дрібного постачальника – достукатися до менеджерів мережі, довести унікальність продукту, пройти складний етап переговорів, нерідко відмовитися від частки маржі. При цьому можна отримати складності у вигляді величезних відстрочок. Але не забувайте, що говорять експерти: "Ризикуй або сиди дрібним", - наполягає Юлія Столяренко. - Виробник, який вибрав для себе роздрібні мережі як один з каналів збуту, повинен свою енергію та потенціал спрямувати на роботу над своїми технологіями, над поліпшенням асортименту, щоб підвищити оборотність і ліквідність свого товару, над внутрішніми процесами, щоб виключити помилки в документації, збої в обслуговуванні угод, на складі, в логістиці та в закупівлях, постійно збільшувати коефіцієнт виконання замовлень, надійності поставок. І коли ваша компанія за цими параметрами стане кращою на ринку, тоді до вас вишикується черга бажаючих працювати з вами і в ній будуть роздрібні мережі. Станьте кращим у своїй роботі, змусьте роздрібні мережі потребувати вашу продукцію!