Сьогодні ділимося успішним кейсом розвитку агро-туризму в ФГ «Пан Білан». Основний напрямок діяльності господарства – вирощування салатів та зелені у відкритому ґрунті, а також вирощування розсади салатів, зелені і томатів у теплицях.

[widgetkit id=580]

Ще цілий рік в теплицях вирощують декоративні квіти, які використовуються для озеленення приміщень і відкритих клумб та газонів. У господарстві є свій фруктовий сад і багаторічні посадки лаванди. Для ведення правильної сівозміни частина відкритого ґрунту регулярно зайнята посівами ріпаку та ячменю.

[widgetkit id=581]

Усі види діяльності ФГ «Пан Білан» грамотно використовує для організації дозвілля туристів. Розвитком туристичного напрямку господарство системно зайнялося з минулого року і тому обрали формат одноденних організованих турів, аби привернути увагу і сформувати довіру кінцевого споживача до своєї продукції.

Цільова аудиторія таких турів на господарство – це сім'ї з дітьми і групи школярів, а також фотографи зі своїми клієнтами і просто любителі «селфі-фото». Географія клієнтів розширюється в міру поширення інформації про нову туристичну локацію – якщо на початковому етапі це, в основному, були жителі Одеси та прилеглих населених пунктів, то зараз серед відвідувачів чимало жителів інших областей, часом досить віддалених.

[widgetkit id=582]

Канали залучення клієнтів – партнерські туристичні агентства, соціальні мережі і, звичайно, сарафанне радіо. Ще ніхто не поїхав звідси без заряду позитивних емоцій!

Керівником туристичного напрямку є Катерина Білан, яка завдяки знанням, отриманим під час участі в освітній програмі від Проекту UHBDP, успішно розвиває комунікацію з потенційними клієнтами через соціальні мережі. Для кожного сегмента цільової аудиторії використовується свій окремий канал – Facebook або Instagram. Останнім часом несподівані, просто вибухові результати по залученню клієнтів дає TikTok!

За словами Катерини, поки рано говорити про отримання господарством істотного додаткового доходу від туристичного напрямку, оскільки всі зароблені тут кошти йдуть на розвиток цього ж напрямку. Збудована сучасна теплиця, в якій господарство вирощує на гідропоніці суницю садову, яку можуть збирати відвідувачі самостійно, а потім відвести зібраний врожай із собою додому. При цьому збір суниці садової супроводжується вдиханням непередаваних ароматів квітів і стиглих ягід.

[widgetkit id=583]

На території господарства також організували «міні-зоопарк», в якому можна в самій безпосередній близькості поспостерігати за тваринами і птахами. Деяких тварин можна навіть помацати.

[widgetkit id=584]

Поруч в дубовому гаю створили відокремлені зони відпочинку для дорослих і дітей.

[widgetkit id=585]

Всі вкладені кошти, безумовно, себе виправдовують – потік туристів зростає, а багато хто приїжджає сюди навіть по кілька разів на сезон. Особливо це стосується любителів виїзних фотосесій – в залежності від пори року локації господарства постійно змінюються: це квітучі персикові дерева в саду, жовтий килим квітучого рапсу, бузкове поле шніт-цибулі, квітуча лаванда.

[widgetkit id=586]

Разом зі зростаючим потоком відвідувачів формується і обличчя компанії. «Пан Білан» – це вже бренд регіонального масштабу!

Тож, для виробників овочів, фруктів і ягід, збут яких орієнтований на свіжий ринок, сільський туризм може виконувати роль потужного маркетингового інструменту для залучення уваги кінцевого споживача до своєї продукції.

Для початку визначимося з поняттям «агротуризм». Останнім часом цей термін все частіше зустрічається як в національних, так і в регіональних ЗМІ, але до сих пір залишається чимось новим, не зовсім зрозумілим для більшості українців.

Одночасно використовується кілька термінів: «агротуризм», «сільський туризм», «зелений туризм», «екотуризм» тощо. Суть кожного з них полягає в організації відпочинку для людей, втомлених від міського способу життя, на природі, за межами повсякденного середовища проживання.

Тут людина отримує можливість:

Зазвичай, всі активності організовуються в форматі сімейного відпочинку на один день або на кілька днів з проживанням на природі в садибі, в наметовому або котеджному містечку.

Системний розвиток агротуризму в своїй локації дозволить окремим господарствам отримати наступні маркетингові переваги:

Крім перерахованих переваг, сільський туризм може стати джерелом істотного додаткового доходу для господарства.