info@uhbdp.org
0 800 500 184 Дзвінки безкоштовні

Дзвінки безкоштовні з усіх номерів стаціонарних і мобільних операторів зв’язку України.

Пн-Пт, 08:00-17:00

Подзвонити

БІЗНЕС-КАЛЬКУЛЯТОР

UHBDP представив своїм клієнтам унікальний ресурс для розвитку бізнесу - калькулятор для фермерів. Ягідні й овочеві бізнесмени, освоюючи нову програму, внесли свої доходи і витрати за кілька років і ... прозріли.

Про те, що малина більш дохідна ягода, Ольга Мізіна - фермер із Запорізької області, що займається вирощуванням різних культур з партнерами - знала. Але й не здогадувалася, наскільки критична ситуація. Завантаживши всі дані (витрати та доходи) в калькулятор, розроблений Українським проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва спеціально для малих виробників, Ольга побачила, що агрус, смородина й виноград тягнуть бізнес в мінус і, якщо погода на внутрішньому плодоовочевому ринку збуту не зміниться, доведеться вживати кардинальних заходів.

«Відсканувати» бізнес за кілька годин, побачити його слабкі й сильні сторони, проаналізувати можливості й ризики - все це може зробити фермер з будь-яким рівнем підготовки, скориставшись новою розробкою Проекту.

Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва в грудні 2016 року представив своїм клієнтам, індивідуальним підприємцям, малим і середнім сільгоспвиробникам, унікальний ресурс для розвитку бізнесу - калькулятор для фермерів. Цей найпростіший і доступний інструмент, з яким впорається й дитина, здатний замінити цілий аналітичний відділ, а сільськогосподарське хобі поставити на бізнес-рейки.

Калькулятор розроблений після п'ятирічного щільного співробітництва з дрібними та середніми виробниками, виявлення й аналізу основних проблем фермерів, які частіше помітні тільки фахівцям з розвитку бізнесу.

- Наш проєкт зацікавлений у бізнес-розвитку клієнтів. Цей розвиток ми бачимо не тільки в збільшенні врожайності та зниженні витрат, але й в тому, щоб фермери осягали ази ведення бізнесу, бачили сильні та слабкі місця свого виробництва, аналізували й приймали управлінські рішення в разі необхідності, - каже менеджер гендерних програм та програм кооперативного розвитку Українського проєктy бізнес-розвитку плодоовочівництва Олександра Гармаш. - Від фермерів часто чуємо: сезон невдалий. Чому? Може, прибуток є, але нижче за очікуваний? Прибуток і не буде високим, якщо обсяги виробництва малі. Фермери не можуть пояснити з точки зору бізнесу, що саме погано, не бачать слабкі місця, не оперують елементарними поняттями: рентабельність, собівартість.

Що ж являє собою калькулятор? Це програма, в якій багато сторінок з клітинками. Всі зелені клітинки – для заповнення, у клітинку іншого кольору ввести дані неможливо. У калькуляторі три розділи: «Наш бізнес», «Потреби нашої сім'ї», «Порівняння потреб з можливостями бізнесу». Калькулятор може проаналізувати витрати та доходи по 10 культурах. Для отримання результату до клітинки вносяться назви витрат, вказується їх розмір, час, коли вони були зроблені, а також розмір доходу, час його отримання, ринки збуту. Після внесення даних калькулятор одразу ж видає інформацію про собівартість продукції, рентабельність виробництва, розмір доходу. Калькулятор також сам прораховує суму, необхідну відкласти «в ящик» для придбання техніки, і багато-багато іншого. Фермерів часто відштовхує бухгалтерія тим, що її потрібно вести. Заповнення калькулятора не вимагає особливих зусиль, не займає багато часу. Більш того, цей ресурс архівує й зберігає всі дані надійніше за комірні книги, зошити, листочки.

Завантажити калькулятор Інструкція

- Дрібні та середні сільгоспвиробники на початковому етапі не можуть, як великі підприємства, дозволити собі запросити зовнішніх фахівців для оцінки стану бізнесу, для прийняття ефективних управлінських рішень, а наш елементарний ресурс переміщує городників на бізнес-рівень. Калькулятор для фермерів - це консалтингова компанія та аналітичний відділ на фермі в одній особі, - стверджує Олександра Гармаш. - У школі нас не вчили фінансовій освіченості, й іноді здається, що жити в невіданні краще. Але це не так.

Калькулятор дозволяє якомога раніше визначити собівартість продукції, швидко проаналізувати результати: витрати, прибуток, рентабельність. Звідси можливість скорегувати дії наступного сезону, визначити, куди рухатися.

Сім'я фермерів Шкрибляків із Запорізької області вирощуванням салатів та овочів займається 4-й рік. Витрати й доходи рахували, особливо не вникаючи в деталі. З нового року в господарстві ретельний облік завдяки калькулятору для фермерів. Структура витрат, як на долоні.

«Калькулятор - відмінна річ, головне, щоб люди розуміли для чого цей ресурс. З початку року здебільшого одні витрати, але ми побачили, скільки «з'їдаємо» за тиждень, і ця інформація нас шокувала», - говорить Віталій Шкрибляк.

«Щоденний облік показує, заробляємо ми чи ні, калькулятор допомагає зрозуміти, чи варто займатися вирощуванням тієї чи іншої культури. Замислюєшся про модернізацію, впровадження енергозберігаючих технологій», - доповнює чоловіка Ольга.

Надія Компанієць – фермер зі стажем, 25 років культивує різні культури в селі Покровське Запорізької області. Після знайомства з UHBDP почала вирощувати ягоди.

«Пам'ятаю, перші результати приголомшили, калькулятор показав збитки. Коли згадала, що не врахувала продукцію, що зберігається на складі, все зійшлося», - ділиться Надія Петрівна.

За допомогою калькулятора Надія Компанієць прораховує наперед рентабельність вирощування нових культур:

«Запланувала посадити полуницю, приблизно знаю витратну частину, вказала в калькуляторі мінімальні врожай і ціну на ягоду і вже бачу, що буду мати з цієї ділянки землі й чи варто взагалі займатися полуницею або вигідніше посадити щось інше».

Сім'я Ольги Мізіної вирощує ягоди з партнерами. 4 гектара землі, 4 сім'ї. Для такого альянсу в калькуляторі є дуже зручна функція: програма дозволяє розділити прибуток в залежності від частки вкладень. Калькулятор - це і прозорість бізнесу, що сприяє побудові довгострокових, стійких бізнес-відносин. Ягідні бізнесмени, знайомлячись з роботою калькулятора, внесли всі доходи й витрати за 5 років, врахували всі види робіт і навіть витрати на комунальні витрати і прозріли. Дізналися, що деякі культури не потрібно було вирощувати взагалі, оскільки вони нерентабельні. Побачили свої помилки, статті, за якими можна зменшити витрати.

Завантажити калькулятор Інструкція

«Чим зазвичай люди керуються при виборі культури? Всі садять, і я посаджу! Калькулятор - можливість побачити, чи варто затівати або це буде даремно витрачений час і викинуті гроші. Я в захваті від цього ресурсу, калькулятор застерігає від помилок і зберігає наші гроші», - каже фермер Ольга Мізіна.

Фермер Олена Березіна вважає, що калькулятор - це програма, яка повинна бути у кожного сільгоспвиробника, незалежно від розміру його господарства.

«Калькулятор дає можливість відстежувати бізнес у динаміці: скільки було витрат минулого року, скільки цього року, скільки планувати на наступний сезон», - каже Олена Березіна.

За допомогою програми Олена виявила збитки по фруктовому саду й стверджує, що не побачила їх, якщо б не внесла всі дані у програму.

«В процесі економічних обчислень прийшли до висновку, що потрібно не боятися йти в проєкти з охолодження продукції, щоб продовжити термін її реалізації, а також отримувати органічний сертифікат, вирощувати більш рентабельні культури. Можна здати абрикоси по 5-10 грн., а можна отримати сертифікат, об'єднати партії, красиво упакувати та відправити за кордон, але питання з сертифікацією. У нас є задумка щодо виробництва сухофруктів, така продукція з економічної точки зору цікавіше. Асорті з сушених фруктів, упаковане в красиві мішечки, стало б популярним і корисним перекусом для школярів. Ще є ідея виготовляти фруктові роли з кунжутом, ядрами соняшнику. Майбутнє за продукцією з високою доданою вартістю», - вважає Олена Березіна.

За словами Олександри Гармаш, менеджера з ґендерних питань та програм кооперативного розвитку Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва, калькулятор – це інструмент, який дозволяє конкурувати в конкурсах ґрантів, проектів та програм підтримки. Отримавши навички ведення обліку, фермер чітко знає, що у нього є і чого він хоче, може описати свій бізнес професійно - цифрами. А це явна перевага перед тими, хто просто мріє про поліпшення взагалі.

І ще одна дуже важлива деталь. Отримати у своє розпорядження калькулятор для фермерів зможе коже учасник Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Стати клієнтом Проєкту дуже просто - зареєструватись на сайті Проекту або зателефонувати у контакт-центр: 0 800 500 184. Всім, хто звернеться через сайт, фахівці Проєкту нададуть консультації щодо роботи з калькулятором. У планах - вебінари та скайп-зустрічі для користувачів калькулятора.

Завантажити калькулятор Інструкція