До інформації про глобальне потепління та танення льодовиків можна відноситись по-різному. Більшість наукової та політичної спільноти світу вважає, що це дійсно відбувається, тому цілі країни намагаються скоротити викиди вуглецю - найімовірнішої причини парникового ефекту. Інші, більш прагматичні верстви населення відносяться до цієї інформації скептично і не бачать реальної загрози людству. Проте єдине, у чому можуть погодитись усі - це поступова зміна ареалів існування рослин та комах.

До міграції шкідливих комах особливо чутливі фермери та фітосанітарні служби. Вони першими б’ють на сполох, коли з’являється новий шкідник та намагаються з’ясувати, як з ним боротися. А ось із рослинами справа трохи інша: їм потрібні спеціальні умови та догляд, аби вони прижилися та почали плодоносити. У цій статті розглянемо кілька прикладів успішного вирощування екзотичних культур.

Родина Віри Морозової, Запорізька область

Вирощує гранат у теплиці, гібіскус та барбарис під відкритим небом. У господарстві Віри Морозової вже плодоносять три дерева гранату, яким ще немає і 5-ти років. Жінка розповідає, що висадила кілька таких дерев, аби спробувати, а вже сьогодні готує ще 20 нових саджанців. При чому, в самій теплиці гранат не потребує надмірного поливу чи догляду - тільки своєчасна обрізка крони і можна отримати соковиті та смачні фрукти.

Родина Хачатурян, Запорізька область

Вирощують у теплицях інжир, гранати та хурму. З одного дерева інжиру можна отримати до 20 кг плодів у теплу пору року. Хурма також добре реагує на місцевий клімат, вона стійка до низьких температур у зимовий період. Господарі кажуть, що перші дерева хурми вони висаджували у відкритий ґрунт і навіть тоді вони отримували врожаї. Тепер, побудувавши високі теплиці, вони вирощують ці дерева та збирають по кілька врожаїв на рік.

Херсонщина, науково-дослідний сад

Вирощування китайського фініка - зізіфуса у відкритому ґрунті. У часи плідної співпраці з кримськими колегами Никитского ботанічного саду, каховським садівникам вдалося посадити та виростити не тільки зізіфус, а й мексиканський банан, кизил та хурму. Сьогодні розплідник продає саджанці усім охочим.