Ви цікавились? Юристи підготували відповіді на ваші питання.

Питання:
Чи існують якісь санкції (можуть забрати землю) якщо людина отримала від держави землю, 2 Га ОСГ, але не обробляє її?

Якщо земля сільськогосподарського призначення заростає бур’янами та не обробляється – до таких господарів можуть застосувати штраф. Адже основне призначення земель сільськогосподарського призначення, це – вирощування сільськогосподарської продукції.

З метою виявлення занедбаних земельних ділянок, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель, мають здійснювати перевірки щодо дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення, у тому числі земельних часток (паїв). 

У результаті виявлених порушень щодо невжиття заходів по боротьбі з бур’янами та не використанні земельних ділянок для потреб сільського господарства, порушників можуть притягти до адміністративної відповідальності за  статтею 52- 53 КУпАП з накладенням штрафу для громадян від 340 до 1360 гривень.

У разі не усунення порушень, виявлених державними інспекторами, до власників таких земель може бути вжито заходи щодо припинення права власності чи права користування земельними ділянками відповідно до статей 144, 143 Земельного кодексу України.

Відповідно до ст. 144 Земельного кодексу України, у разі виявлення порушення земельного законодавства державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель чи державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища складає протокол про адміністративне правопорушення, накладає на особу, яка допустила правопорушення, адміністративне стягнення та видає цій особі припис про його усунення у 30-денний строк.

У разі якщо особа, яка допустила порушення земельного законодавства, не виконала протягом зазначеного строку припис державного інспектора щодо припинення правопорушення, державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель чи державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища накладає на таку особу адміністративне стягнення відповідно до закону та повторно видає припис про припинення правопорушення та усунення його наслідків у 30-денний строк.

У разі неусунення наслідків порушення земельного законодавства у 30-денний строк орган державного контролю за використанням та охороною земель або орган державного контролю за охороною навколишнього природного середовища звертається до суду з позовом про: розірвання договору оренди, емфітевзису, припинення права постійного користування земельною ділянкою


Відповідь було надано Приватним підприємством Legal Partner у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися на комерційній основі за телефоном +38 068 291 18 44 та на пошту office@legalpartner.com.ua.