Торговий форум «5 каналів збуту плодоовочевої продукції в Україні», який організувала ГО «Земля Таврії» в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, сподіваємося, стане відправною точкою для нового співробітництва виробників і споживачів, а також розвитку аграрного бізнесу.

[widgetkit id=417]

- Прийшов час, коли діалог між виробниками і споживачами повинен перетворитися в план дій, кроки,  стратегію та приносити результати. Фокус проекту в основному перебував на виробнику, але ми розуміємо, що виробник - це учасник ринку, який взаємодіє  з іншими гравцями - мережами,  переробниками,  він мріє про експорт, він думає про ринок реалізації своєї продукції, - сказав Дмитро Ніколаєв, менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, висловивши надію на те, що виробники, переробники та мережі зроблять крок назустріч один до одного та почнуть спільну роботу.

Директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода, вітаючи учасників форуму, чітко підмітив, що наші фермери добре навчилися вирощувати, наступний крок - навчитися продавати.

Робота форуму була побудована так, що в першій його частині представники мереж супермаркетів «Велика кишеня», «Таврія-В», «Фреш», «Копійка», «Варус», представники переробних підприємств ТОВ «Роздольне», «Пані Крістіна», «Наш продукт», ринків «Столичний» (м.Київ), «Шувар» (м.Львів), «Початок» (м.Одеса), агрегатори і трейдери позначили вимоги до плодоовочевої продукції, умови поставок і оплати. У другій частині, як і було заявлено, сільгоспвиробники у форматі В2В спілкувалися з потенційними покупцями та могли вибрати для себе найбільш оптимальний канал збуту.

- Ми навчилися вирощувати, наступний крок - знайти найкращі ринки збуту продукції, - каже виробник салатів із Запорізької області Віталій Шкрібляк. - Для нас цей форум дуже цікавий: в одному місці зібралося стільки представників мереж і ринків, і ми маємо можливість вибору каналу збуту.

Організатори форуму особливо виділили такий канал збуту, як Інтернет. Соціальні мережі - це найбільш перспективний ринок реалізації продукції. За даними на травень 2017 року 11 млн. українців постійно відвідують Facebook, 6 млн. -  Instagram. Нове покоління не розуміє, навіщо ходити в магазин або їздити на ринки. Скористайтеся цим! Про це під час торгового форуму сказала Альона Нелепова, бізнес-тренер діджітал-маркетингу.

Презентації виступів