З турботою про кожен кущ та кожне гроно винограду. Під цим гаслом ми з господарством ТОВ "ВІНС", ТМ «Шалені Доли» будемо ділитися новими наробками та корисними секретами, як ефективно організувати виноградний бізнес та вберегти виноград від шкідників та хвороб, доглядаючи за посадками на всіх етапах вирощування.

Впевнені, що сезон 2021 року для столового винограду в Одеській області, як флагмана виноградарства України, буде цікавий новим досвідом.

ТОВ "ВІНС" займається вирощуванням винограду на Одещині поблизу міста Білгород-Дністровського. Виноградарство як галузь тут розвивається вже більше 2500 років. Тут вирощують виноград за допомогою технологій, дружніх до навколишнього середовища та активно впроваджують екологічні інновації, що економлять час та трудові ресурси. А ще тестують нові підходи вирощування та догляду за виноградником.

Операція перша: весняна обрізка винограду

За словами наших виноградарів, стресові посушливі умови останніх двох років в Одеській області далися взнаки та знизили зимостійкість виноградних насаджень. В поєднанні з кількаденними хрещенськими морозами все це призвело до часткового пошкодження лубу та істотної загибелі центральних та замісних бруньок на окремих сортах столового винограду (часом до 70%).

Тому цього року ТОВ "ВІНС" Одеської області провели довгу обрізку винограду з урахуванням сили росту пагонів, частково здійснили заміну рукавів, і, в подальшому, планують істотні нормування навантаження пагонами та врожаєм. Це є важливою операцією для збереження та забезпечення відновлення виноградних кущів після минулорічних стресів.

[widgetkit id=571]

Попри достатню, порівняно з попередніми роками, зволоженість ґрунту після осінньо-зимового періоду та вищу за середню ембріональну плодоносність, великих врожаїв виноградарі не очікують. Адже тепер необхідно забезпечити поступовий вихід зі стресу кущів винограду, – розповідає Тетяна Шмаглюченко, співзасновниця та директор виноградного господарства. – Проте, будь-які складнощі в нашому господарстві ми, в першу чергу, сприймаємо як можливості. Можливості для розвитку, отримання нових знань, впровадження нових більш безпечних та продуктивних технологій, адаптації до кліматичних змін, що відбуваються.

Виноградний бізнес – плани на майбутнє

Виробники сподіваються найближчим часом побачити перші паростки взаємовигідної кооперації виноградарів та інших учасників ринку, оскільки будують грандіозні стратегічні плани та роблять вагомі кроки назустріч органічному вирощуванню.

– Для нашого господарства це буде додатковим викликом та можливістю, оскільки три роки тому, закладаючи нові насадження смачних, але нестійких до основних виноградних хвороб сортів столового винограду, ми розпочали трирічний експеримент з органічного вирощування на промислових насадженнях столового винограду. Цього року ми зможемо оцінити не лише захист зелених частин рослини, як це було попередні два роки, але й першого врожаю сонячної ягоди. Разом з тим, на плодоносних насадженнях ми поступово збільшуємо частку препаратів, дозволених в органічному вирощуванні, особливо в період перед збором врожаю. Вже другий рік поспіль ми також порівнюємо конвенційну та органічну систему захисту для найбільш нестійкого сорту на площі 0,5 га, оскільки мріємо про органічний безпечний та смачний виноград.