Сім'я Юрія вже 20 років вирощує овочі та ягоди в Кілійському районі Одеської області. За цей час Юрій разом з дружиною та дочкою вже встиг спробувати декілька технологій вирощування полуниці. Земля в цьому районі глиниста, потребує багато уваги до саджанців та й результат не завжди був гарним – рослини гинули та не давали необхідний обсяг врожаю. До того ж конкурувати з фермерами навкруги було дуже складно – засівали всі одночасно, багато, ягоди отримували в сукупності чимало, тож велику ціну покупці за неї не давали. Юрій розумів, для того, щоб ефективно вести діяльність та отримувати гарний врожай, треба чимось виділятись, рухатись вперед та шукати новий підхід до вирощування.

Вже багато років фермери, що ведуть свою діяльність в Кілії, вирощували саме полуницю. Тож Юрій намагався знайти необхідний підхід до вирощування цієї запашної ягоди, дивлячись поради від практиків, шукав саме ту технологію, яка підійшла б для його господарства. Проглядаючи чергове відео на фермерському господарстві, що було розташоване в Європі, Юрій помітив технологію, докорінно відмінну від тих, що використовували фермери в Одеській області. Це була система вирощування полуниці на так званих «насипних буграх». Щоб вирощувати за цією технологією, фермер повинен придбати дороге обладнання для формування бугрів, а також використовувати плівку, крапельне зрошування та агроволокно. Зробити аналог імпортного обладнання Юрій зміг самостійно, й замість техніки, вартістю 5 000 євро, він використовує саморобне, на яке витратив біля півтори тисячі євро. Сімейного бюджету на засоби вирощування вже майже не було, а вони були вкрай необхідні. Тож дуже вчасно Юрій побачив в інтернеті інформацію про допомогу та підтримку фермерів від Проекту UHBDP, а саме сервіс е-ваучер.

Юрій наголошує, що цей сервіс істотно покращує життя людей та дає додаткову можливість користуватись саме якісними засобами виробництва. З суттєвою знижкою сім’я Юрія Лагузи змогла придбати плівку, крапельну стрічку та агроволокно. Всі ці товари допомогли розпочати вирощування полуниці за новою технологією, яку Юрій побачив у фермерів Німеччини.

«На даний час в Україні існує велика проблема з доходами у фермерів, коштів завжди не вистачає. Тож, коли є можливість хоч трохи зекономити, люди радо на це йдуть. Наприклад в нас троє членів сім’ї, кожен може використати знижку, велика економія виходить. Змогли накрити плівкою 26 соток, а без знижки нам навряд чи вистачило грошей на придбання плівки, щоб накрити хоча б 15 соток.»

Використання більш якісних товарів у поєднанні з новою технологією, дозволило Юрію та його родині вже за перший сезон отримати вдвічі більший врожай, що склав 6 тон з 20 соток. До того ж плівка та агро волокно створили парниковий ефект та прискорили термін дозрівання, тож Юрій отримав перший врожай на 2 тижні раніше, ніж звичайно. В середині квітня, коли інші фермери ще тільки планували майбутні врожаї, Юрій вже зміг зібрати перші ягоди, та вигідно їх продати, поки ціна на полуницю була дуже висока. Саджанці, які були висаджені восени, без якісного укриття легко могли загинути, як часто було у минулі роки.

«Раніше я тільки на початку травня міг очікувати якісь ягоди. До того ж врожай ніколи не був таким великим, ягоди дозрівали набагато пізніше й не в такому обсязі. Я побачив, що плівка якісно виконала роль укриття. Полуниця «викинула» квіткові бутони восени, й був великий ризик втратити весь врожай, а нова технологія захистила рослини. Всі мої знайомі дуже здивовані, що я зміг отримати такий врожай. Вони майже не вірили, що завдяки новому підходу можливо змінити ситуацію на краще.»

Вирощену продукцію Юрій з легкість зміг продати на ринку та в магазини за непоганою ціною. Допомогли більш ранні терміни дозрівання ягоди та технологія, за якою ягода отримує більше сонячних променів та стає набагато солодшою та ароматною. Дивлячись на приклад Юрія Лагузи, навколишні фермери також вирішили спробувати нову технологію та придбати якісні засоби від Проекту UHBDP.

«Я розповів своїм родичам. Що мешкають в США, так вони мені не повірили, були дуже здивовані, що такий проект насправді існує в Україні та допомагає простим фермерам. Така цінна інформація, яка подається на заходах проекту має коштувати дуже дорого, а нам, фермерам, вона дістається безкоштовно – це дуже надихає працювати далі!»

В планах у фермера розширити своє господарство, використовуючи всі можливості від Проекту UHBDP. Юрій, на отримані від продажу полуниці кошти, придбав додаткові площі землі. Відтепер він планує вирощувати полуницю та овочі на острові, який розташован в дельті Дунаю. Натхненний успішним сезоном, Юрій планує придбати за допомогою е-ваучеру евро тару, в яку зможе спакувати весь майбутній врожай. Більш професійне пакування дозволить зберегти зібраний врожай, та без втрат доставити покупцеві у будь-якої кількості.

«У подальшому я планую побудувати невеликі теплиці для ягоди. У нагоді звісно стане плівка, яку можна придбати за допомогою проекту та євро-тара. Дуже вигідно так брати – ціна в 2 рази менше ніж на ринку. Наразі роблю розрахунки, скільки саме мені потрібно яких матеріалів. Треба рушити далі, розвиватись, це наше майбутнє й тільки завдяки новому підходу можливо отримати гарний результат»