«Будь-яке спілкування – це перехрестя,
яке підприємець створює на своєму шляху
назустріч своїм цілям»

Участь у ярмарках – це інвестиція, яка повинна мати окупність, але до цього треба провести відповідну підготовку. Робота під час виставки буде ефективною, якщо виконувати комплекс послідовних дій.

 1. Перед тим, як відправитися на виставку, ярмарку, виконайте SWOT-аналіз кожного продукту, який ви бажаєте презентувати.
 2. Визначте нішу для вашої продукції. Виробляйте те, що зможете продати, а не продавати те, що виробляєте.
 3. Визначте свого клієнта: його покупну спроможність, звички, умови життя, культурні уявлення та ін. Це допоможе вам знайти ринок з більшим потенціалом

Щоб участь у виставці була прибутковою з окупністю інвестицій, спробуйте дати відповідь на ряд тверджень:

 1. Ми готові адаптувати тару, етикетки та інше до особливостей іноземного ринку.
 2. Наша компанія фінансово є стійкою і зможе підтримувати розвиток експорту.
 3. У нас є продукт, який має конкурентні переваги (ціна, якість, характеристики).
 4. У нас є можливість здійснювати поставки на міжнародні ринки.
 5. У компанії є співробітник, який буде відповідати за експорт. Рівень володіння іноземною мовою достатній для спілкування з покупцем.
 6. Наша компанія має достатню виробничу потужність, аби експортувати продукцію на зовнішні ринки.
 7. Ми можемо підтримувати незмінну якість продукції, що експортується.

Сподіваюся, дана інформація допоможе вам визначити, що саме потрібно для переходу вашої компанії на наступний етап розвитку через участь та розуміння того, які подальші кроки треба зробити, щоб отримати максимальну ефективність від виставки.

Як правильно відвідувати агро-виставки?

Поїздка на виставку – це фінансові витрати, але при вірній підготовці до заходу та дотримання ряду дій можливо підвищити прибутковість. Навіть відвідування виставки, що не відповідає основному виду діяльності (наприклад, Ви займаєтеся виробництвом агрокультур, а виставка з енергоефективності), можна отримати інформацію по нові розробки, які можна потім застосувати у себе на виробництві і таким чином знизити собівартість своєї продукції і отримати конкуренту перевагу. Існують інформаційні інтернет-ресурси, що публікують строки проведення агропромислових виставок в Україні та світі (наприклад WorldExpo.pro).

Для того щоб була результативність відвідування виставки, необхідно попередньо підготуватися до неї.

 1. Необхідно зареєструватися online, це дасть вам можливість не купувати квиток, а при вході швидко отримати перепустку учасника у організаторів, тим самим зекономити час та гроші на реєстрацію.
 2. Ознайомитися зі списком учасників, спланувати зустрічі та, бажано, домовитися попередньо про зустрічі, бо часто на стендах великих компаній ведеться активна робота та вам може не випасти можливість провести В2В перемовини з особою, що приймає рішення.
 3. Ознайомтеся з планом майстер-класів, конференційних засідань, презентацій фахівців. Складіть свій графік відвідування. Якщо відвідування окремих частин платне, бажано зробити попередню оплату.
 4. Не забудьте свою рекламну продукцію та візитівки.
 5. Після повернення проаналізуйте результати роботи, обов’язково протягом 3-5 днів зв’яжіться з компанією, співпраця із якою вам буде вигідною.

На багатьох виставкових майданчиках крупні компанії розміщують стенди-кафе, де канапки, солодощі та напої часто подаються безкоштовно – це є місцем нетворкінгу та приводом домовитися про зустрічі завчасно.

Гарних врожаїв та вдалої торгівлі.

Учасник міжнародних, національних та регіональних виставок,
експортер свіжих овочів та фруктів з півдня України,
Валерій Федоренко