Повітряні сонячні колектори Solar Fox використовуються в якості додаткового джерела опалення, що дозволяє значно зменшити витрати на основному виді опалення. За рахунок автономної роботи без підключення до мережі електроживлення, колектори безпечні у використанні і можуть працювати без нагляду.

Сонячні колектори ефективно опалюють приміщення постійного або сезонного виду проживання, а так само, господарські будівлі, гаражі, склади, поверхи будівель без опалення та інші приміщення, які потребують обігріві.

Основний теплоносій в колекторі Solar Fox - це повітря.

Принцип роботи сонячного колектора заснований на заборі повітря, що знаходиться всередині опалювального приміщення, його фільтрації, нагріванні і повернення назад. Вбудований вентилятор і елемент сонячної батареї дозволяють колектору працювати без підключення до електричної мережі і запускати примусову циркуляцію повітря через розподільний корпус.

Принципи роботи: при попаданні сонячного світла на сам прилад, включається внутрішній вентилятор, що живиться від сонячних батарей, тим самим нагнітає нагріте повітря в приміщення.

Повне заміщення повітря в приміщення відбувається за 2 години роботи сонячного колектора, а ефективність використання сонячної енергії досягає 80%!

СХЕМА СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРА

Схема колектора - це замкнене коло, яке складається з:

ПРИНЦИП РОБОТИ СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРА

Початок роботи.

Вбудований в повітропровід вентилятор запускається при нагріванні робочої поверхні колектора від сонячних променів і включення сонячної батареї. У корпус колектора надходить повітря через вхідний отвір, заповнює внутрішній простір колектора і рівномірно нагрівається.

Підвищення температури повітря відбувається за рахунок нагріву матеріалів, що знаходяться всередині сонячного колектора, що накопичують тепло від потрапляючих через спеціальне скло сонячних променів.

Контроль роботи.

При відсутності необхідності опалення приміщення, механічний вимикач відключає вентилятор, зупиняючи циркуляцію повітря. Це дозволяє не допускати перегрів повітря всередині приміщень при надмірній сонячній активності в осінньо-весняний період, або блокувати запуск повітряного сонячного колектора без необхідності в літні місяці.

БУДОВА КОЛЕКТОРА

Конструкція сонячного колектора - це прямокутний металевий корпус зі скляною поверхнею, всередині розташовується особливий матеріал, що утримує тепло, за рахунок якого здійснюється нагрівання повітря в середньому на 15-20С. Корпус колектора повністю герметичний, що дозволяє попередити витік нагрітого повітря на вулицю, зменшуючи ККД сонячних колекторів.

Два воздуховода служать для забору і повернення кімнатного повітря, вбудований вентилятор допомагає здійснювати примусову циркуляцію повітря. Проста конструкція сонячного колектора Solar Fox робить його більш міцним і надійним в експлуатації, не вимагає технічного обслуговування і відсутній ризик виходу з ладу за рахунок перегріву або в результаті сильних морозів.

ККД СОНЯЧНИХ КОЛЕКТОРІВ

Вибираючи повітряний сонячний колектор для опалення приміщень, варто дотримуватися рекомендацій виробників і вибирати модель відповідної потужності для ефективного обігріву. ККД сонячних колекторів становить близько 80%, але експлуатація колектора малої потужності на великій площі може в значній мірі знизити коефіцієнт корисної дії і не дати бажаних результатів.

Крім того, на показник ККД сонячних колекторів впливає зміна сонячної активності або слабкий вплив сонця за рахунок неправильної установки колектора на стіні або даху будівлі. Хороша теплоізоляція опалювальної будівлі допомагає довгий час підтримувати комфортні умови в приміщенні, що дозволяє зберігати високі показники ККД.

На сьогодні представлені два різних типи обладнання:

Вентиляційний колектор, всередині якого утворюється понижений тиск, починає втягувати вуличне повітря, через невеликі вентиляційні отвори в задній стінці колектора. Далі він циркулює крізь спеціальний фільтруючий шар передає тепло повітряній масі, нагріваючи її на 15-40 С і потрапляє в приміщення. У свою чергу, відтоку теплого повітря з приміщення перешкоджає зворотний клапан.

Весь цей процес повністю незалежний від джерел електроенергії - не вдалося підключитися до зовнішнього електроживлення! Працює тільки на енергії сонця!

Якщо ж перед Вами завдання зекономити на опаленні в квартирі, де ви живете цілий рік - пропонуємо звернути увагу на Сонячний колектор Solar Fox опалювального типу!

Колектор для опалення - це повністю автономний обігрівач приміщеннь, з фільтрацією повітря. Принциповою відмінністю від колекторів вентиляційного типу полягає в тому, що у нього немає впускних вентиляційних отворів з вулиці, а є два отвори: вхідний і вихідний, через них повітря Вашого дому або теплиці циркулює крізь колектор.

Як і в першій моделі, весь процес абсолютно незалежний від джерел зовнішньої електроенергії, включення і відключення відбувається автоматично при попаданні сонця на сонячну батарею! Температура повітря в приміщенні з використанням сонячних колекторів підвищується на 15-40 градусів (залежно від моделі).

Застосовувати цю модель можна як в будинках постійного проживання, так і в будинках сезонного проживання, тому що основне завдання колектора це економити на опаленні будинку!

За матеріалами сайту solarfox-energy.com.ua