Ви питаєте – ми відповідаємо. Продовжуємо публікувати відповіді на земельні питання, що надійшли на нашу лінію «Земельна консультація».

Питання:
Рішенням ради видано 2 гектари. Рішення є, а документів жодних не видали. В сільську раду технічну документацію не передали, як оформити документи на основі цього рішення?

Відповідь:

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами передбачений статтею 118 ЗК України. 

1) Якщо земельна ділянка, на яку претендує громадянин, перебуває в його користуванні або на ній знаходиться об'єкт нерухомого майна, який є його власністю, то для здійснення безоплатної приватизації громадянину необхідно:

2) Якщо громадянин є працівником державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій і зацікавлений в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, то йому необхідно: 

3) Громадянам, зацікавленим в одержанні у власність земельної ділянки безоплатно із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, необхідно вчинити наступні дії: 

У клопотанні зазначаються:

До клопотання додаються: 

Забороняється вимагати додаткові матеріали. 

Наступні кроки:

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені у суді. 

Інформація про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою чи про замовлення розроблення проекту землеустрою громадянином без отримання такого дозволу відображається на картографічній основі Державного земельного кадастру в наступному виразі: орієнтовне місце розташування земельної ділянки, дата та номер відповідного рішення, а також майбутнє цільове призначення земельної ділянки. Зазначена інформація оприлюднюється на безоплатній основі на офіційному веб-сайті Держгеокадастру. 


Матеріали підготовлено Адвокатом Оленою Смоляк у рамках співробітництва з Українським проєктом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися до Адвоката Олени Смоляк на комерційній основі тел +38 096 564 33 70 (Viber, Telegram) пошта: ea.smoliak@gmail.com .


Маєте питання? Пишіть нам на Лінію по земельним консультаціям. Завантажуйте та замовляйте шаблони документів. Консультація безкоштовна для учасників проекту Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.