Основний "тренд" сезону задають очікування тепличників із с. Утконосівка Ізмаїльського району Одеської області щодо активності в цьому році нового шкідника – Тути Абсолюти. Те, що з цим фактором доведеться рахуватися, ніхто вже не сумнівається.

Залежно від вибору стратегії "співіснування" зі шкідником, виробники помідорів розділилися на два табори. Одні вирішили "випередити" весняну активність томатної молі і встигнути зібрати перший врожай ще до того, як вражі метелики почнуть свій масовий літ. Але для цього довелося йти на додаткові витрати, пов'язані з опаленням як розсадників, так і основних теплиць. Прихильники цієї стратегії на даний момент вже мають в своїх теплицях кущі помідорів 3-4 тижневого віку.

Ті ж з виробників, хто вирішив не вкладати додаткові кошти в тривале опалення теплиць і висаджувати розсаду томатів в традиційні терміни, зараз тільки готують свої теплиці під висадку розсади

А сама розсада в цей час набирає сил в добре опалювальних розсадниках.

Прихильники цієї стратегії розуміють, що їх витрати виробництва в цьому сезоні будуть збільшені через додаткові витрати на препарати для боротьби зі шкідником.

При цьому, щоб диверсифікувати ризики, більшість прихильників як першої, так і другої стратегії, виділили площі закритого ґрунту та необхідні ресурси для вирощування ранньої капусти.

Але, як з'ясувалося, є ще й ті виробники, які взагалі відмовилися від вирощування помідорів в цьому році і вирішили зосередити свої зусилля на капусті та огірках, через страх перед Тутою Абсолютою, яка змушує тим чи іншим чином збільшувати традиційні витрати виробництва. Є побоювання, що якщо прихильників такої хитрої стратегії виявиться досить багато, всі вони будуть розчаровані рівнем закупівельних цін на капусту та огірки, що стрімко опускаються під тиском надлишкової пропозиції цієї продукції на ринку.

Тож, загалом сезон тепличних овочів 2021 не змусить нудьгувати.