Всього понад 650-ти елементів в збалансованому стані: це всі існуючі вітаміни, багато різноманітних мінералів, білок найвищої якості, що перевершує всі відомі рослинні білки.

Суспензія хлорели містить у своїй будові масу фізіологічно активних компонентів, серед яких варто виділити ауксини і фенольні освіти, вітаміни, стероїди та інші корисні продукти.

Хлорела в сільському господарстві – це 100% органічний високоефективний природний біостимулятор росту рослин, що прискорює коренеутворення, ріст, розвиток і цвітіння. Ці водорості підвищують захисні властивості рослин, антистресову стійкість при несприятливих зовнішніх впливах, включаючи посуху, акліматизацію, пересадку.

Хлорела не спричиняє шкідливого впливу на людину, тварин і навколишнє середовище, вона сприяє поліпшенню екологічного стану. Також хлорела допомагає знизити витрати на традиційні агропрепарати, в тому числі на добрива, завдяки помітному скороченню вимивання їх з ґрунту. Такі водорості найчастіше застосовується у вигляді суспензії, що збагачують ґрунт органічними речовинами, поліпшуючи його структуру, стимулюючи зростання корисних ґрунтових мікроорганізмів. Суспензія хлорели сприяє накопиченню гумусових речовин, підвищує рухливість мікроелементів і вміст вільних амінокислот, покращує ферментативну активність ґрунту.

Введення суспензії хлорели в ґрунт прискорює терміни дозрівання на 7-10 днів, сприяє підвищенню врожайності. Відзначено, що внесення суспензії хлорели в ґрунт сприяє збільшенню кількості корисних мікроорганізмів до 400 млн. і більше в 1 гр. гумусу. Число азотофіксаторів зростає в 2-2,5 рази. Головний показник підвищення біологічної активності ґрунтів – висока активність ферментів. Зміст гумусових речовин в ґрунті підвищується на 47-60%.

Хлорела активно синтезує природний антибіотик “хлореллін”, який знищує патогенні мікроорганізми, водорості і бактерії, які опинилися в живильному розчині. Мікроби, що мають паратрофний тип харчування (патогени), в висококонцентрованій живій біомасі хлорели гинуть.

Повний курс застосування суспензії хлорели включає в себе 3 етапи:

  1. Обприскування ґрунту.
  2. Замочування насіння або розсади.
  3. Полив і обприскування рослини.

Зберігання та термін придатності

Суспензія хлорели поставляється в рідкому вигляді, транспортується і зберігається в каністрах для харчових продуктів з ємністю, зручною для використання споживачем.

Весь період з моменту отримання суспензії від виробника до її споживання, хлорелу не можна заморожувати. Зберігатися каністри з суспензією хлорели повинні в приміщеннях з температурою не нижче 5 С. Під час зберігання суспензії кришки каністр повинні бути відкриті.  Придатність хлорели для підживлення рослин становить 30 днів. Однак після 14 днів з моменту її відвантаження ефективність починає знижуватися, може з'являтися осад, який потрібно збовтати перед застосуванням.

Обробка ґрунту

Ґрунт обробляється суспензією перед посівом, для активації ґрунтової мікрофлори. Обробка проводиться обприскуванням з розрахунку 0,5 літра суспензії на квадратний метр ґрунту. Обприскування проводиться на вологий ґрунт.

Пророщування насіння

Замочування насіння в суспензії хлорели збільшує їх схожість до 99%, а так само приживлюваність розсади і швидкість її зростання на 20-50%.

Тривалість і терміни обробки насіння різних культур представлені в таблиці 1.

Таблиця 1. Норми застосування хлорели в обробці посівного матеріалу
Культура Час замочування Примітки
Культури з насінням в тонкою шкіркою (огірки, капуста, томати тощо) 5 – 7 годин
Бобові культури та насіння культур з товстою шкіркою 15 –20 годин
Зернові культури 10 – 12 годин Розвести водою 1/4
Розсада 40 –50 хвилин
Живці для щеплення 10 – 15 годин
Живці для розмноження До утворення коріння

Замочування проводиться в суспензії хлорели з подальшим переведенням насіння на пророщування за звичайною технологією.

Насіння зернових замочуються безпосередньо перед їх посівом на поля.

Проростки різних культур знаходяться в суспензії хлорели до утворення коренів.

Проростки, що використовуються для щеплень, витримуються в суспензії хлорели 10-15 годин.

Суспензія хлорели для замочування повинна бути теплою 15-25 С.

Замочування бажано проводити при безпосередньому сонячному освітленні.

Підживлення і захист рослин

Підживлення рослин може проводитися через полив ґрунту навколо рослин, обприскуванням рослин по листу до зволоження ґрунту під рослинами, введення суспензії в системи капілярного поливу рослин, введення суспензії в живильне середовище культур, що вирощуються на гідропоніці, за умови перерахунку балансу мікроелементів.

Таблиця 2. Норми вживання суспензії хлорели для підживлення рослин
Призначення Кількість хлорели
Для обприскування 1л на 100л води
Для щоденного поливу 1л на 20л води
Для частого поливу 1л на 10-15л води
Для рідкісного поливу 1л на 5л води

Обробка рослин при боротьбі з вірусними і грибковими захворюваннями

Обробка рослин суспензією хлорели (можна розведеної водою з розрахунку 1/3) проводиться обприскуванням по листу. Обробку рослин необхідно проводити один раз на тиждень до усунення захворювання.

З метою профілактики можливих захворювань доцільно раз на місяць проводити обприскування рослин розчином суспензії хлорели з розрахунку 1/3 - 1/4.