19 квітня пройшов семінар «Нові можливості створення доданої вартості ягідної продукції». Виробники полуниці (від 5 соток до 17 га) з різних районів Херсонської області зібралися в с. Великі Копані, аби обсудити перепони полуничного сезону 2019 та шляхи їх вирішення.

[widgetkit id=475]

Валерій Федоренко, VCD-спеціаліст Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), розповів про стан плодоовочевого ринку, його перспективи та наголосив про агрегацію як один із шляхів вирішення проблем дрібних виробників.

Юрій Біліченко, директор АТ «Роздольне», що базується в Каховському районі, займається заморожуванням ягід. Його підприємство – один з грантоотримувачів UHBDP і активно співпрацює із учасниками проекту. АТ «Роздольне» має достатньо потужностей, аби стати в регіоні лідером із заморожування ягідної та овочевої продукції, що може йти на експорт. Головна проблема – якісна сировина, адже заморожені ягоди повинні відповідати високим стандартам. Вимоги до полуниці: чиста ягода, відсутність чашолистиків, бажаний калібр 25-35 мм. Сировина поділяється на 3 сорти якості, від цього залежить ціна закупки. Цікавою є нова цінова політика підприємства, що може зацікавити виробників:

Така схема надає ряд переваг для виробників-учасників проекту, адже є запорукою реалізації продукції та можливість планувати свої доходи. А підприємство гарантовано отримує обсяги сировини та оплату своїх послуг. До речі, при потребі, спеціалісти підприємства можуть виїхати до фермера на місця, аби проконсультувати, як правильно збирати та зберігати полуницю, але для цього треба заявити про обсяг продукції від 500 кг. Тож, всім хто зацікавлений, є сенс об’єднатися для формування великої партії продукції.