Тема збереження природних ресурсів стосується екологічного напрямку UHBDP, а також є актуальною не тільки в Україні, але й в світовому співтоваристві. Споживання великої кількості енергоресурсів, включно і у сільському господарстві, призвело до необхідності їх збереження і розробки енергозберігаючих технологій. Практичний приклад однієї з таких технологій - вітроелектростанція «Вітряний парк Очаківський», який знаходиться в селі Дмитрівка Очаківського району Миколаївської області.

З метою знайомства з цим підприємством Фонд ЛАСКА і міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького 16 жовтня 2016 року організували спільний захід «Інформаційно-ознайомлювальна екскурсія «Вітряний парк Очаківський – альтернатива енергетики Миколаївщини». Захід розкриває тему «Чиста енергія для громад Миколаївщини», задану в еко-читаннях «Збережемо для нащадків», які проводяться бібліотекою в рамках проекту «Еко-читання 2016». Довготривале та плідне співробітництво Фонду ЛАСКА з бібліотекою продовжилося і в проведенні даної екскурсії, учасниками якої стали спеціалісти з екологічних питань та працівники вітроелектростанції.

[widgetkit id=24]

Дмитрівський майданчик є найкращим в Україні з використання вітрогенераторів, тому що сила вітру тут не зменшується протягом цілого року. Учасники ознайомились з принципом роботи вітропарку, який включає більше десяти вітротурбін, з технологією вивчення вітропотенціалу для вибору майданчику та характеристиками вітрополя. Засновник вітроелектростанції Подгуренко Володимир Сергійович детально розповів учасникам історію створення підприємства, а також на розрахунках продемонстрував основну перевагу застосування енергії вітру - колосальне збереження витрат на електроенергію.

В плодоовочевому бізнесі вітрогенератори застосовуються для систем зрошення. Основна площа ділянок залишається вільною для вирощування культур. Ефективне енергозбереження суттєво скорочує енергоємність продукції, а також залишає екологію навколишнього середовища чистою, тому що відсутні викиди шкідливих газів. Для невеликих господарств замість вітряків можна застосовувати вітронасоси.

Цікавий захід доповнила екскурсія по місту Очаків, історія якого починається з 14-го століття. Учасники поверталися додому задоволені гарною подорожжю, під час якої було отримано корисну інформацію та купу позитивних емоцій.